şükela:  tümü | bugün soru sor
  • "benim kitabım" var söylemine karşı "bizim kitabımız var" söylemini kurumsal olarak geliştiren ve "tekinalp&co" kavramını underground hukuk literatürüne yerleştiren güzel insan.
  • usta bir hoca, derslerini dinlemenin bir zevk olduğu üstad, alanında sanatçı hatta. hukuk fakültesi yıllarımda en sevdiğim insanlardan biriydi, ters birşey söyleyip üzmeye kızdırmaya korkardım...
  • fikri mülkiyet hukuku isimli kitabıyla, başlara ağrı, midelere sancı sokan noktalara tabiri caizse, tereyağından kıl çekercesine temas etmiş; ceketinin omuz nahiyesindeki toz zerreciklerini iki klas el darbesiyle üzerinden silkelemiş ve vakur ve mağrur adımlarıyla ortamdan uzaklaşırken, tüm gözleri de kendisine çevrili bırakmıştır adeta. sağolsun.
  • hüseyin ülgen den önceki istanbul üniversitesi hukuk fakültesi ticaret hukuku anabilim dalı başkanıydı. yeni türk ticaret kanunu tasarısını hazırlayan komisyonun da başkanıdır kendisi.
  • gün geçtikçe eserlerine daha çok bağlandığım, daha çok sığındığım hocamızdır. gün geçmiyor ki, kitapları, kapılardan kapı, ufuklardan ufuk açmasın. evet pazar günü de geçmiyor.
  • çoğu eski toprak gibi zehir gibi bir hafızası olan ticaret hukuku profesörü.

(başkalarını bilemem ama ben kendisini çok sempatik de buluyorum ayrıca.)
  • önderliğinde hazırlanmış yeni türk ticaret kanunu hakkındaki eleştiriler konusunda oldukça hassas ve alıngan davranan ama bu alınganlık ve hassasiyeti bir o kadar da sempatik duran saygın ticaret hukuku profesörü.
  • şu anda habertürk'te yeni ttk'ya karşı bir kesimin neden şeffaflaşmaktan korkutuğunu ve yeni ttk'yı kabus gibi göstermeye çalıştığını anlatıyor.
  • son türk ticaret kanunu (ttk) düzenleyicisi hukuk profesoru.
    sky turk te sukru kızılota ayar vermektedir.

yeni çıkan ttk kanunu bazı maddelerini gülünc duruma sokarak itibarsızlaştırma çabasındaki hurriyet yazarına aşağıdaki karşılaştırmayı vermiştir.

ticaret kanun ve envanter sahtekarlıklarında hapis cezası+para cezası fransa da 5 yıl
    almanya da 3 yıl
    turkiye de 1 yıl üstelik paraya cevrilebilir.
  • yeni türk ticaret kanunu'na 10 yılda fazla emek harcayan hukuk profesoru.