şükela:  tümü | bugün
  • toni collette'nin başrolünde olduğu yeni bir netflix dizisi.
  • su gibi aktı dizi. harikulade.
  • hikayesi, akışı, sinematografisi çiçek gibi olan netflix dizisi.
  • bu diziyi sevenler sanırım the killing izlememiş. dizi sürekli the killing olma sevdasında. yetmiyormuş gibi toni collette resmen joel kinnaman'in merritt wever ise mireille enos'un karakterlerinin kopyası, üstüne iki dizide de kurban kızın babasını brent sexton oynuyor.
    dizi varmak istediği konuya bir türlü varamıyor. hemde tüm konuyu daha en başta söylemesine rağmen.

yapmayın arkadaşlar... gidin the killing izleyin, bu tarz dizi nasıl çekilir bir bakın.

tanım...: insanda the killing izleme duygusu uyandıran 2019 yapımı netflix dizisi

edit: netflix de ki 10000 yapım içinde hepsind eeşcinsel ilişki bulunduğunu düşünen homofobik yazarlar hala utanmadan sıkılmadan sığ yorumlar yazabiliyor pes.

the killing'de lindan da erkek egemen bir dünyada ayakta kalmaya çalışıyordu + yahu iki dizide ki kurban kızların babaları bile aynı oyuncu... bu dizide ki polis karakterimizin iç çekişi bile linden a öykünmeydi. + gerçek hikayeden sadece konuyu almışlar.. kalan herşey uyarlama... sahi siz bu olayı polisin political correct bakış açısıyla mı incelediğini düşünüyorsunuz. biraz araştırın. zaten 2 değil 1 kadın polis var yaşanmış olayda. netflix diziyi political correct olmaya uygun yeniden yazdırmış. su gibi aktı dediğiniz dizide olayı ilk yaşayan kızımızın üzerine o kadar yoğunlaşmış ki dedektiflerimiz diziye ikinci bölümün sonunda girebilmişler...
  • yeni netflix dizisi.

su gibi aktı, şu an için underrated ciddi anlamda.

izleyin, izlettirin.
  • sekiz bölümlük gerçek hikayeden uyarlanmış mini dizi. bir pazarımı ayırdım, değdi mi, değdi sayılır. polisten polise, insandan insana nasıl da değişiyor etkiler ve tepkiler; fakat değişmeyen tek şey kadınların maruz kaldığı zulm. o iki kadın polisten ve hakimden buralara da lazım bolca.
  • konusu erkek egemen bir dünyada kadının hayatı nasıl bu kadar kolay mahvedilir olan ve başka polisiye dizilerle karşılaştırmak gibi sığ eylemlerle yerilmeye çalışılan dizi.

gerçek olaylardan esinlenilmiş ve izlerken insanı derinden etkileyen bir dizi, izleyin izlettirin.
  • bırakamadim. öyle gercekti ki hiç abartmadan, dengeyi bozmadan ilerlemis konu. herkes izlemeli.
  • 2 günde bitirdiğim netflix dizisi. gerçekten iyiydi.

--- spoiler ---

enigma bile çözülmüş nasıl çözülemez o 75gb verisi olan şifre adamı delirtmeyin
    --- spoiler ---
  • ağır bir şekilde erkek egemen toplum eleştirisi içeren dizidir.

--- spoiler ---

kör göze parmak sokarcasına erkeklerin tecavüz gibi durumları ne kadar üstünkörü bir şekilde geçiştirdiği betimlenmiş.(bkz: yalan söylüyorsun)(bkz: amacın ilgi çekmek) (bkz: attention whore) en kötüsü de (bkz: kıyısı köşesi mi aşınır)
    fakat aynı işi bir kadın üstlendiğinde (soruşturma) olaya fazlasıyla empatiyle yaklaşarak dört kolla sarılan ve hatta bu konuda çalıştığı ekibini de bayıltmakta bir beis görmeyen bir karakter çizilmiş önümüze. kimi noktalarda biraz abartı gelse de.

bilmiyorum, soluksuz izledim. bunda yakın sayılabilecek bir zamanda yakın bir arkadaşımın tecavüze uğramış olmasının etkisinden ziyade, memur eskisi olarak dünya genelindeki sistemlerin kokuşmuşluğunun birbiriyle epey benzeşmesinin etkisi daha çok gibi. zira bizde de erkek egemen kurumlarda hiç umursanmıyorsunuz kurban kadın olunca. hoş kadın ilgililerin ne kadar umursadığı da ayrı bir konu.

şahsen hikayeyi ve oyunculuğu sevdim, yağ gibi akıp gitti. @justin mcleod'un söylediği gibi ne the killing ne de forbrydelsen olma peşinde gibi görünmedi bana dizi. zira en başında gerçek olaylara dayandırıldığı* belirtiliyor.
    kaldı ki ne sarah lund (bkz: forbrydelsen) ne de sarah linden (bkz: the killing) karakterlerinin karen duvall ile kadın olmak dışında bir benzerlikleri yok.
    diğer iki dizinin temelinde de yancısıyla çalışmak ve zaman zaman çatışmak zorunda olan sorunlu kişilikler mevcutken duvall karakteri gayet uyumlu bir girl-band kurup işlemesini ve etkili olmasını sağlıyor. eviyle ailesiyle ve çevresiyle sorunu olmayan, dedicated bir karakteri canlandırıyor. diğerleri ise bu konuda daha ziyade obsesif olarak tanımlayabileceğimiz karakterler.

izleyin, izlettirin.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap