şükela:  tümü | bugün
  • mindhunter'ın ufak versiyonuydu. ana roldeki ufak tefek bücür mağdur kızın bazı sahnelerinin aşırı uzatılmış olması dışında iyi bir diziydi. ilk bölümlerde erkeklere çok yükleniliyor ve kadın dayanışması kahramanlaştırılıyor gibi görünse de sonradan cinsiyet farketmeksizin herkesin iyi bir çaba ile sonuca gittiğini görüyoruz. millet netflix'e laf ediyor ancak mindhunter ile beraber kısa sürede bu kadar şahane bir polisiye drama izlememize vesile oldular. puanım 9/10.
  • oldukça beğendiğim, netflix yapımı polisiye mini dizi. mindhunter'dan beri böyle üzerine düşündüğüm, dikkatim dağılmadan izlediğim iş olmamıştı. benim gibi, bir film ya da diziye başlamadan uzun uzadıya eleştirilere bakan, bu sebeple sayfada olan arkadaşlara sesleniyorum: daha çok kurcalamadan başlayın, pişman olmazsınız.
  • her ne yapıyorsan yap işini en iyi şekilde yapacaksın,insan psikolojisinden anlayacaksın,empati kuracaksın gibi birçok güzel mesaj barındıran gerçek bir hikayeden alınmış sekiz bölümlük bir netflix dizisi.
  • iki günde bitti, tecavüz vakalarında kadın ve erkek polis bakışına da değinen, akıcı, gereksiz twistler olmayan izlenmesi gereken bir mini dizi. beni tek rahatsız eden konu;

--- spoiler ---

stajerin mazdanın yerini ve plakasını bulması keşke bunu polis yapsaydı.
    --- spoiler ---
  • empatiyi arşa çıkaran çok kaliteli bir mini dizi.izleyin izlettirin
  • kadınların empati ve merhametinin, bütün zorbalıkların üstesinden nasıl geldiğini anlatan , benim son zamanlarda izlediğim en güzel dizilerden.
    --- spoiler ---

son sahnede marie ile dedektifin konuşma sahnesi çok etkileyici. dünyayı değiştirecekse kadınlar değiştirecek.
    --- spoiler ---
  • diziyi bu gece bitirdim, gerçek hayattaki tecavüzcü marc patrick o'leary hakkında yazılanları okudum. gelip burada bir şeyler yazmak istedim. ve sözlüğü açar açmaz ilk gördüğüm gündem şu (bkz: kadının iftirasıyla 13 ay hapis yatan iki öğrenci)

zaten diziyi izlerken polislerin canla başla kanıt bulmak için çabalamalarını izlerken, acı bir tebessümle türkiye'deki, ülkemdeki polisleri düşündüm. şikayetçi olmak için karakola gittiğinizde evrak işi çıkmasın diye sizi istanbul'un bir ucundaki kartal savcılığına göndermekte beis görmeyen cağnım polislerimizi...

sözlükte bir ara kadın hareketi vardı sanki, bu iğrenç kadın düşmanlarından en azından burada kurtulacaktık?...

dizide hikayesi anlatılan marie, gerçek hayatta evlenmiş, iki çocuk annesi olmuş ve bir işi var. belki bunu okumak biraz ümit verebilir size.

bu arada marie tecavüzcünün ilk kurbanı. yani eğer ona inansalardı adam 5 kadına daha tecavüz edemeyecekti. hatta bu durumla tecavüzcü bile sorgu yapılırken dalga geçiyor; "dna'mı ortalıkta bırakmıştım, ertesi gün gelip beni tutuklayacaklarını düşündüm, kimsenin aklına gelmedi soruşturmak, ben de rahatça devam ettim" diyor.

burada hala "kadının beyanı esastır"ı anlamayan dallamalar anlasa diyeceğim de yok ya hiç ümidim yok sahiden, güçlenin, silahlanın ve kendinizi koruyun, başka kimseden bir fayda yok bu ülkede...
  • kesinlikle izlenmeli.
  • gayet iyi fakat çakma true detective s01.
  • tek kelimeyle yavan netflix dizisi.

tamam, belli bir kalitesi var, çok kötü diyemezsiniz ama cidden yavan. heyecan yok, merak yok, dram yok ( tecavüz mağdurları sanki sıradan bir olay yaşamış gibiler), finalde tecavüzcü işlenmemiş, tanıtılmamış. neden? sorusuna cevap yok. mahkeme sahnesi sıradan.

yan karakterler havada bırakılmış.

10 üstünden 4'ü geçmez
hesabın var mı? giriş yap