şükela:  tümü | bugün soru sor
 • radiohead - thom yorke'un kardesi abisinin basarisini cok kiskanir. nispet olsun diye kendisine bir grup kurar. isim konusunda cok ciddi bunalimlar yasar. sonunda bole korkunc bi isim bulur ve muzik piyasasinda yer eder. dune sea gibi bir sarki yapar ki intiharlik sarkilar kategorisinde yer alacak derecede trajik bir sarkidir. adamı bayar, kahreder, oldurur ama sikmaz. bi garip ozetle.. hos grup
 • huzun hastasi bi ki$iyseniz sizi yerden yere vurabilcek grup..
  who's to know dinneyin allaaniz $a$sin. dunyadan bezin
 • bu grubun dagilacagi cok asikardi. insan oylesine can yakan dusunceleri, duygulari disari cikarttigi zaman kendisinden bir sey kalmiyor. onlar da parcalandilar, eger gorebildigimiz bu kadarsa, goremediklerimiz ruhumuzu nasil daha fazla asindirip bizi daha da kucultecekti, korkutucu. hastalik sahibisiniz unbelievable truth, keske daha fazla kalabilseydiniz zira.
 • inanılmaz gerçek
 • yorke ailesi çocuklarına küçükken nasıl masallar anlatmışlarsa artık, büyüdüklerinde ikisi de * * hüznün, acının, depresyonun (depresyon diyerek bu kelimenin ağza sakız olmuş halini kast etmiyorum) müziğini yapıyor olmuşlar. zaman zaman reva mı bu demekten kendimi alamıyorum. diyorum demesine de onlar müzikle uğraşıyor, biz de onların müziğini dinliyor olduğumuz için memnunum halimden. küçük kardeşin (bkz: andy yorke) dağılan grubu unbelievable truth, radiohead'in kid a öncesi dönemini andırıyor. sanırım dinleyicinin böyle bir sanıya kapılmasında etkisi olan şey, andy yorke ile thom yorke'un birbirine çok benzeyen ses renkleri. bunun dışında müzikal anlamda birbirlerinden farklılar. unbelievable truth çok sağlam şarkılara sahip bir grup daha doğrusu grup-muş. müzikal anlamda ise settle down ve dune sea gibi muazzam şarkıları referans gösterebiliriz.

  depresyon hırkanız dolaptan mı çıktı? o vakit unbelievable truth'un fonda çalması uygun olabilir, dupduru ve narin bir erkek sesi ile dinginlik gelir.
 • kendi karanlığı içinde kaybolan, -belki de- britanya topraklarında doğan ve de ölen en acı grup.
 • adamı garip ruh hallerine sokan gruptur.* mesela en temizinden bir solved dinlediğiniz de ne hissedeceğinizi şaşırırsınız. şekilden şekile girersiniz.

  - burda üzülmeliyim sanırım
  - sanki böyle bir kalksam gitsem, arkama bakmasam
  - yok yok dingin olmam lazım, otur oturduğun yerde!!1!

  sonuç: eytere bea neymiş bu deyip şarkıyı yeniden başlatmak. şarkının loop'a alınması falan...

  http://calgiligurme.blogspot.com/…nbelievable truth
 • malesef gecenlerde dagılan grup
 • melankoli ve bunalım grubu. building parçası yıllar geçse bile nefes almayı zorlaştırıyor. ardından dune sea dinlememek lazım ama tutamıyor insan kendisini.
 • mazoşist insanın en sevdigi gruptur almost here albumunun her sarkısı insanı öldürür yada ölüme tesvik eder ama bunu bildginiz halde dinlemeye devam edersin nedensiz yere kendi kendine tecavuz edersin bir sekilde butun sarkılara olmayan anlamlar yuklersin en sonundaysa yeterince acı cektinizde ''ne yapıyorum bn lan'' diyip megadeth dinlemye geri donersin ancak cok ii bilirsinki yarın aksam yine aynı sey olcaktır...