• m night shyamalan'dan bir kozmik karmik film daha
 • sonuna kadar ilgi ve merakla izlenen, ve fakat bittikten sonra insana binlerce kez nasi yani dedirten film.
 • goruntu ve orijinallik acisindan bu kadar basarili olma potansiyeline sahip bir yonetmenin, 'neden ic gidiklayici muzik kullanip (ki bu insani direk sarcastic mode on sekline sokar) filmin orijinalliginden odun vermek zorunda? ' dedirten bir film.
 • beni buyuk bir hayal kirikligina ugratan bir film.
  sonunda bi de surpriz yapalim demisler sicmislar kanimca.
 • mor ve yeşilin kapışması.
  bir önceki filminde olduğu gibi m night shyamalan size birçok anahtar görüntü sunuyor ama bunları filmin sonuna kadar değerlendirmenize izin vermiyor. ancak son kareyi gördüğünüzde film içinde size sıradanmış gibi görünen birçok objenin ve görüntünün özenle seçilmiş olduğunu farkediyorsunuz. filmdeki birçok kamera açısının çizgiroman karelerini andırması için özel tasarlanmış olması ayrı konu.
 • bruce abisinden paso ekşın görmek isteyip filmin sonunda hayal kırıklığına uğrayan arkadaşlara die hard serisinin her korsan vcd tezgahında bulunduğunu hatırlatırım.
 • boyle bir yonetmenden die hard tarzi bir action filmi cevirmesi beklenemezdi.zaten boyle bir filme giderken bruce willis action adami baska turlu gormek istemem diye gitmis olanlar henuz olayi kavrayamamislar ya da filmi bir hayal kirikligini olarak goren kisileri illa ki bruce willis'ten action film bekliyo dusundugunu sanan kisiler olayi kavrayamamislar.hayal kirikligi yasamak istemeyenler illa action film mi izlemelidir sorusu da dusunulmelidir ayrica.

  ayrica filmde bos yere kanimca bazi sahneler uzun tutulmustur.mesela samuel l jackson'in cartoon storeda takindigi tripler gibi.tabii ki boyle sahneler filmin hayal kirikligini yaratacak kadar boktan olmasina sebep olmaz olmamalidir.her filmde boktan sahneler icra edilebilir.

  (bkz: imho)
 • filmin çıkışında " abi ne zaman ekşın başlayacak derken film bitti be" nidalarını duyup dumur olduğum film. bu tip arkadaşlara tavsiyem bruce'un daha önce çevirdiği action filmleridir.

  filmden çok şey bekleyip hayal kırıklığına uğrayan ya da sonunu beğenmeyen kişilere tavsiyem ya da bir lafım yoktur. filmi beğenmeyen mutlaka action manyağıdır gibi bir çıkarımım yoktur.ayar verme gibi bir çabam yoktur. daha önce girdiğim entryde bu sayfadaki diğer yazarlara bi gönderme yoktur. ayar vericem diye filmi anlatmaya başlama ve izlemeyenlerin zevkine sıçmaya niyetim hiç mi hiç yoktur
 • ba$indaki "dunyada okunan comics sayisi bu kadardir $u kadardir" istatistiginin seyirciyi yaniltip gelecek olan oykuyu "bakin comics gercek hayatla aslinda ne kadar ilintili" sanmasina ve oykunun geli$me surecinde bu yanilgidan cok zor kurtulmasina sebep veren film.. $ahsen filmi uzun bir sure fearless modunda izledim sonra "ay ben yanli$ anlami$im" dedim ki filmin konusu hakkinda fikri olmayanlar da benzeri yanilgilara dalacaktir.

  onun di$inda ise harika goruntulere ve cok guzel bir konuya sahip, heavy metal'in icinde bir hikaye olsaydi defalarca okumaktan bikmayacagim bir cizgi roman olabilecek film..
 • fragmanını izleyip çok gaza geldiğim uzun zaman beklediğim, film çıkışında da o kadar gaza gelmeme değmediğini düşündüğüm film. ama film kötü mü? değil.
hesabın var mı? giriş yap