• yeni mottomu buldugum dizidir kendisi.

--- spoiler ---

i'm not really here. i'm not really here.
    --- spoiler ---
  • aşırı akılda kalıcı olan jenerik müziğini schmoyoho ile yapmışlar. insan farkında olmadan gün içinde elli kere "unbreakable, they alive damn it, it's a miracle" diye mırıldanıyor.

dizi ise bana 30 rock'ın yeni bölümlerinin çıktığı günlerde hissettiğim neşe ve heyecanı yaşatıyor. tırt bir hayatım olsa bile bu hissin asıl sebebi dizinin çok güzel olması ve 30 rock'ın absürd komedi anlayışının çizgisinden şaşmadan ilerlemesi. yazar ekibinden tina fey, robert carlock, jack burditt gibi isimler bu dizide de devam ediyor.
  • gizli cevherlerden enfes bir komedi dizisi.
  • bir dakikası bile zaman doldurmak için yapılmamış, tina fey'in sürekli "yazar kimliğimle anılmak istiyorum" demesi gayet anlaşılır. ha bir de ellie kemper'ı bazı sahnelerde karen gillan sanmadım değil.

--- spoiler ---

kaiser.... sew... say....

--- spoiler ---
  • çalışmamaktan resmen zevk aldıran manyaklık. gece 4 civarında izlemeye başlayıp, binge watching ile ertesi sabah bilmem kaça kadar kendini izleten dünyanın en saçma ve en eğlenceli minik zevklerinden biri. tina fey hayranlığını sanki yetmiyormuş gibi bir kaç level daha yukarıya taşıtan dizicik.
  • super eglenceli komedi dizisi. her karakteri ayri absurd ama tabii titus'un yeri ayri.

pinot* noir
    caviar, myanmar
    mid-sized car

ayrica john hamm dramayi falan biraksin hep komedi yapsin tina fey'in kanatlari altinda.
  • ilk bölümdeki siyah adamla röportajın tamamı şurdan izlenebilir.
    buradaki komik detay da adamın diziye adını veren, jenerikte de geçen meşhur unbreakable lafını alakasız bi şekilde geçen gün aldığı güneş gözlükleri için kullanmasıdır.
    aha bu da songify versiyonunun tam hali.
  • lillian kaushtupper'in askeriyim.

hippy geçmişi, sürekli güzel bir kafayla gezmesi, kıvırcık saçları, yaşına aldırmadan canı ne istiyorsa yapması, seke seke uzaklaşması, duygusallığının içindeki mantığı, çocuk halleri, kadın halleri, aşkta ve cinsellikteki gözükaralığı hayranlık uyandırıcı.
  • --- spoiler ---

kim-mi vietnam dilinde penis demekmiş ve kimmy'nin vietamlı sevgilisinin adı -dong- ingilice penis demektir.

--- spoiler ---
  • netflix'te black mirror:bandersnatch'teki gibi interaktif versiyonu çıkacakmış. 2020 yılında gelecekmiş. link

çok güzel bir haber. özlemiştik.
hesabın var mı? giriş yap