şükela:  tümü | bugün
 • sonunda naughty dog tarafından resmen duyurulmuş ve beraberinde trailer ı da yayınlanmış oyun.

  http://www.gametrailers.com/player/43232.html
  http://www.gameinformer.com/…08.1201.1525.24193.htm

  (bkz: uncharted drake's fortune)
 • kaliteli screenshot'ları aşağıdaki adreste görülebilecek, müthiş potansiyele sahip devam oyunu.

  http://www.psu.com/…-among-thieves--a0005774-p0.php
 • ilkini aldığım günden beri aynı tadı aldığım bir oyun oynayamadığım oyunun daha da iyi olması kuvvetle muhtemel ikincisi. üstün mekan tasarımı olan oyundur.
 • multiplayer olması bir çok oyuncuyu endişeye sürüklemiştir. zira hem single player'ı hem de multiplayer'ı muhteşem bir oyun yapmak çok zordur. genelde de multiplayer'da çuvallayan yapımcılar sayesinde oyunun eleştirmen puanları düşer. ps3 sahipleri, ben dahil, oyunun tam puan almasını ve xbot'lara kaba tabirle "kapak" olmasını istediğimizden her şeyin mükemmel olmasını istiyoruz. gerçi naughty dog yetkilileri single player'a verilen önemin maksimum düzeyde olduğunu belirttiler ki onlara güvenimiz sonsuz. benim kişisel olarak tek derdim multiplayer trophy'leri alırken zorlandığımdan onların sayılarının çok fazla olma ihtimali. zira 1.de olduğu gibi platinium trophy'e gözümü şimdiden diktim, sırf multiplayer eklediler diye ona ulaşamamak beni üzer.
 • bütün multiplayer modlarının sadece online oynanabileceği duyurulmuş, coop modunu bir koltukta iki arkadaş oynayamayacak olduğumuz anlaşılınca bizi üzmüştür.
 • muhteşem gelen oyun.

  bu oyun muazzam olacak şimdiden belli.ilk oyunun çok çok çok üzerine çıkmışlar. ilk oyun teknik olarak güzel ama bir tomb raider klonu gibi duruyordu. ikincisi kendi tarzını bulmuş, aksiyon ve platform ögelerini süper güzel bir biçimde kaynaştırmış adamlar. gerçek anlamda film gibi bir oynanış var. ama mgs'nin 1 saat süren videoları gibi film değil! uncharted hakikaten içinde olduğunu bir film gibi olacak gibi görünüyor. tabi bütün bunları şu 5 dakikalık videonun muhteşemliği üzerine söylüyorum.
 • e3 sony basın konferansının göz bebeğidir. beni heyecandan delirtmektedir.

  http://e3.gamespot.com/…64/?tag=top_stories;title;1

  söz konusu linkte de izlenebildiği gibi, hikayesi çok sağlam geliyor. yeni karakterlerin yanında ilk oyundaki göz bebeklerimizi de görebileceğimiz kesinleşiyor. üstüne üstlük öyle bir macera sunuyorlar ki, oyunun yapımcısının da dediği gibi tam bir yaz blockbuster filmi kıvamında. üstelik dün itibariyle açılan multiplayer beta'sı (allahım, neden infamous'u pre-order etmedim sanki??) sayesinde gelen haberlere bakılırsa epey eğlenceli online saatler de bizi bekliyor. online deneyimle ilgili şimdilik bazı sorunlar varmış ama beta'nın da amacı bunları tespit edip asıl oyun sonbaharda çıkmadan önce gidermek olduğundan bir sorun yok. tek ümidim, alırken çok eğleneceğim trophy'lerin çok sayıda online başarılar gerektirmemesi.
 • betasını oynamış biri olarak tüm beklentilerimi karşıladı, en az iki yıl gidecek yeni çıta, bu oyun yüzünden ne oyunlar beğenilmeyecek. şimdiden üzülüyorum diğer oyun yapımcılarına ve emek verenlerine, hayalimi almışlar oyun yapmışlar, naughty dog a teşekkürlerimi sunuyorum, beni gençleştirdiği için...
 • playstation blog'da naughty dog çalışanlarıyla yapılan bir chat'ten öğrenilenlerle bekleyenlerini daha da çılgına çeviren oyun. özellikle türkler için...

  --- spoiler ---
  çünkü nate'in yolu bu sefer türkiye'ye de düşüyormuş. umarım çok orientalist bir yaklaşımla ülkemizi oyunlarına konuk etmemişlerdir. ayrıca single player ilk oyundan daha uzun olacakmış ve video kısımları bile sırf 90 dakika sürüyormuş. puzzle miktarı ilk oyunla hemen hemen aynı olsa da bu sefer elimizdeki not defterinden ipuçlarını arayıp bulacakmışız. çok zor olmamakla birlikte birkaç multiplayer trophy'si de listede olacakmış.
  --- spoiler ---
 • çıkış tarihi 13 ekim amerika, 16 ekim avrupa olarak belirlenmiş oyun.

hesabın var mı? giriş yap