103 entry daha
  • yeni oynamaya başladığım oyundur ve bitirmek üzereyim. akabinde direkt 3-4-5'le devam edip seriyi tamamlayacağım. biraz geç kaldığım için ilk oyunun dinamikleri gözüme çok kötü gelebilir düşüncesiyle ilk oyunu açmadım. arkadaşın tavsiyesiyle direkt 2'den başladım, umarım çok şey kaçırmamışımdır.

+macera dolu ve aksiyonu bol (bu aksiyonu bol kısmını, eksiler bölümünde değerlendirirken ayrıca açacağım.)
    +türkçe seslendirme çok iyi, okan yalabık'ın sesi de gayet iyi oturmuş.
    +senaryo aslında biraz klasik şekilde define avcılığı ama gene de iyi olmuş diyebilirim, arada yaşanan aşk ve ihanet gibi mezeler renk katmış.
    +kontroller fazla zor değil ve keyif veriyor ordan oraya atlaması.

-oyunun benim için belki de tek ama en büyük eksisi, aksiyonun dozu oldu. mübalağa etmeden söylüyorum bazı bölümlerde çok sıkıldığımı, bitse de gitsek moduna girdiğimi fark ettim. her an, her saniye bir çatışma içinde buluyorsunuz kendinizi... böyle olunca senaryonun ağırlığı ve derinliği kalmıyor. çatışma olsun fakat bu kadar sık olmamalı. gizem ve bulmacaya daha çok ağırlık verilmeli, senaryo daha çarpıcı yazılmalı. öyle ordan oraya sürekli koştur ateş et, koştur ateş et tarzını fazla beğenmedim.

serinin diğer oyunlarında umarım bu aksiyonun dozu iyi ayarlanmıştır. 3. oyunda da aynı şeyleri bezdirici şekilde oynamak zorunda kalırsam devam edeceğimi sanmıyorum.
37 entry daha
hesabın var mı? giriş yap