şükela:  tümü | bugün
 • demo'su playstation store'da bulunan oyun.
 • ps3 demosunu oynadığım oyun. grafikler hakikaten 10 üzerinden 10. oyun biraz tomb raider'a benziyor ama bütün hareketlerde genel bir gerçekçilik hakim. lara croft gibi havalarda uçamıyorsunuz, normal bir insan gibi hareket ediliyor. demo genelde aksiyon ağırlıklı ve bir çok düşmanla elinizdeki tabanca, tüfek ve el bombası gibi silahlarla mücadele ediyorsunuz. ayrıca yumruk yumruğa kavga da mümkün. saş stick ile nişan alınıp r1 ile ateş ediliyor. biraz stranglehold'a benziyor silahla çarpışmalar.

  demo haricinde okuduklarıma da bakılırsa şu ana kadar playstation 3 için çıkmış en güzel oyun, tabi aksiyon türünü seviyorsanız. oyunun genel hikayesinin ve bilmecelerin de zevkli olduğu yazılanlar arasında. çıkmasına da yaklaşık bir hafta kaldı.

  edit: oyun şu anda (28 kasım 2007) yurtdışından yolda. gelip alıp oynadıktan sonra ayrıntılı yorumumu yazmayı düşünüyorum.
 • şu ana kadar ps3e çıkacak en iyi oyundur demodan konuşursak..bu kadar eğlenceli olamaz bir oyun..ağır ateş altında kalınca adamımız karizmatik ve olaya hakim olmalıyım ses tonunda "okey..okeey.." diyor ya da zor anlarda shit, crap, what!? gibi sözler söylüyor, eğlendiriyor..ayrıca siper alınınca bir oyun karakteri bu kadar gerçekçi durur duvarın ya da taşın arkasında..karizma yapmak yerine "nooluyoruz amına koyyim" tarzında bir karakter yaratılmış oyun için..

  "this is so not cool"
 • tek kelimeyle şahane bir ps3 oyunudur kendisi. öncelikle söylnemlesi gereken muhteşem bir atmosfere sahiptir bu oyun arada kendimi manzara seyrederken bulduğum tek oyundur. hatta bir yerinde tırmandığım bir kulede kendimi şuraya bir mangal atarsam bir büyük içilir burada derken yakaladım kendimi..
  bunun haricinde oyunun aksiyon derecesi çok iyi kurgulanmış, bulmacalar adamı çıldırtıcak kadar zor değiller. aradaki animasyonlar insanı bir filmin içindeymişs hissi veriyor.

  sözün kısası bir baş yapıt çıkarmış naughty dog ekibi. ellerine sağlık diyorum.
 • efsane statüsüne sokmaya hiç gerek olmayan; ancak ps3 makinasının olanaklarını bizlere gerçekten başarılı grafikler, karakter animasyonları ve geçirilecek iyi vakit sunmak için zorlamış ve büyük ölçüde bu amaçlarına ulaşmış oyun.

  nispeten kısa sürmekle beraber, kesinlikle denenmeli.

  two thumbs up.
 • kesinlikle ve kesinlikle sanat eseri muamelesi yapılması gereken oyun. kısa olması (8 saatde bitirmek mümkün) ve saçma sapan bir milyon tane düşman gelmesi dışında en ufak bir eksiği olmayan oyun. mekanlar, karakterler, olaylar inanılmaz. zamanında indiana jones izlemiş, hastası olmuş herkesin oturup bitirmesi gereken bir oyun.
 • indiana jones tarzı bir filmin sahnelerini oynarken izlemek gibi bir tadı yaşatan harika atmosferli yapım...
 • 1.10 update'i ile trophy desteğine kavuşmuş ilk blu-ray oyundur. lakin trophy kazanabilmek için tekrar oynamak gerekmekte.
 • ikincisinin yazılımına başlanmış bir noughty dog oyunudur. aynı firma crash the bandicot oyununuda yapmıştır. ps3 exclusive çıkan bu oyun yüzey kaplamaları, motion capture olayının dibine vurmuştur.
 • orjinal olmayan bir hikayeye sahip olmasına, piyasada tarz olarak birçok benzerlerinin olmasına rağmen, benim gibi commodore 64'den beri oyun oynayan birini derinden etkilemeye başarmış süper sürükleyici, muhteşem grafiklere sahip, etkileyici ve eğlenceli bir oyun. kahramanımız drake abi, indy ve lara croft karışımı bir hazine avcısıdır, ispanyolların zamanında kaybettiği altınları aramaktadır. henüz oyunu bitirmediğimden sahtekar mı yoksa iyi adam mı olduğunu anlayamadığım sullivan diye kıdemli bir hazine avcısı ve televizyona belgeseller hazırlayan ama ne hikmetse süper silah kullanan bir kızla (oyundaki süper grafiklere rağmen kızın surat olmamış) beraber adanın birinde altın arıyorsunuz, bir sürü mekan var, drake abi gibi birçok adam hazinenin peşinde... neyse ps3'deki ilk oyunlarımdan biri. en sevdiğim ve paramın karşılığını (ne para ödedik be oyuna...) aldığım yegane oyunlardan. kime hihitap ediyor derseniz, hard core oyuncular için hafif gelebilir ama belirli bir yaşın üstündeki (üniversiteyi bitirmiş, gecenin bir vakti işten eve gelen 30'a yakın veya 30 civarı) commodore 64, amiga 500 kökenli arkadaşlara hitap edebilir. ps3'ün birçok yeteneğini gözler önüne serdiği için almakta fayda var. oyun film gibi, biri oynarkende zevkle izlenebiliyor...