şükela:  tümü | bugün
 • southpark ta uncle fucka sarkisinda bahsi gecen kisi.
 • altında tam olarak "i want you for us army nearest recruiting station" yazan afişe refere edilmiş insan.
 • (bkz: serious sam)
 • (bkz: microsoft sam)
 • bu uncle sam denilen hayali kişiliğin ortaya çıkış öyküsünü hatırladığım kadarıyla aktarayım: askeri kışlalara gelen malzemelerin kasalarının üzerinde büyük harflerle "u.s." yazıyormuş (united states). askerler bu kasalara uncle sam ismini takmışlar. sonradan amerikalı propaganda üstadları tarafından bu hayali karakter savaş propagandası yapılan afişlerde resmedilmiş.
 • (bkz: army of one)
 • 1998 yapımı bir kötü film. (kötü bir film demedim dikkat edilirse)
  sam harper adlı ölü asker ve kendisine hayran, militarist yeğenini konu alır. sam harper son gittiği görevde ölür. fakat gizli bir operasyonda ölmüştür, suratı yeşildir, kabuk kabuk elleri vardır, o yüzden hökümat tabutu iyice kitler, cesedi aileye o şekilde teslim eder.
  artık sam nasıl öldüyse, 4 temmuz gecesi aniden dirilir. o esnada üç tane çılgın genç mezarlıkta bayrak yakmakta, bira içmekte, mezartaşlarına sprey boyayla terbiyesiz şeyler yazmakta bu yetmezmiş gibi sam'in boş mezarına işemektedir. ayrıca ayağına kocaman sopalar taktığı için boy avantajına sahip bir sam amca kılıklı kişi pencerelerden içeri "acaba çıplak birileri var mı" diye bakmaktadır- nitekim bulur da. tabi sam için bunlar dayanılmaz şeylerdir. önce bahçe makasıyla sam amca'yı sonra mezarlıktaki çocuklardan ikisini öldürür. birini diri diri gömer, öbürünü de bayrak direğine çeker.
  adamımız sam hızını alamaz ve ertesi gün sam amca kılığında dolaşarak 4 temmuz ruhuna uymayan bir sürü lavuğu öldürür. bunların arasında az milliyetçi bir öğretmen, milli marş okunurken bizlere kötünü gösteren bir lavuk ve bir de politikacı vardır. sam gün boyu öldürme faaliyetlerine devam eder, artık zıvanadan çıkmıştır. bu arada yeğeni nihayet bir şeyler çakozlamış ve vatanını gerçekten seven üstelik de bacağını vietnam'da bırakmış zenci bir hademeyle ittifak kurmuştur. filmin sonunda sam yeğenini de öldürmeye kalkınca iç savaştan kalma bir topla ebesini zütmek farz olur. nitekim öyle de yaparlar. ertesi gün çocuk bütün g.i joe'larını felan yakar; oyuncak silahsızlanma ilan eder, yazılar akar falan... suat gönülay'ın birdenbire eline silah alıp ülkeyi kurtarmaya karar veren bir kuvay-ı milliyeciyi anlatan öyküsü vardı, zamanında çok tutmuştu. yer yer onu hatırlatır...
 • amcam security accounts manager demenin bir cesidi.
  (bkz: sam)