şükela:  tümü | bugün
 • stephen king'in 25 senede yazdigi 1000 kusur sayfalik eseridir. bir bahar gününde, aniden bir şehrin etrafinin görünmez bir güç kalkani ile sarilmasini anlatir.. ucaklar güç kalkanina carpip düşerler, bir bahcevanin kolu, tam kubbenin geçtiği yerde durdugu için kopar, kimisi sehir disinda bulunan aile bireylerine sahip aileler parcalanir, kimse kubbenin nereden geldigini, ve nereye gidecegini dahasi gidip gitmeyecegini bilemez.. (ne hayal gücü anasini satiim... 1000 sayfa ne yazdin bunu?)

  yukaridaki parantez icindeki sorumuza stephen king "100 den fazla karakter var, hatta bazilari geçmişlerinde acaip sirlar sakliyorlar" diye cevap vermiş ki bu cümle beni heyecanlandirdi.. bir garip oldum. sır diyince ben bir garip oluyorum zaten.. lost'un ilk sezonunda birisi "hepsinin geçmişinde sirlar var" dedigi icin hala izliyorum mesela..

  velhasil umarim canan kim cevirir türkceye, veya bir sekilde izmir milli kütüphaneye orjinali gelir.. bu yaşta king kitabi alacak değilim..
 • stephen king kitap hakkinda yaptigi roportajda "it neysethe stand neyse aynısı bu.. yanniz 1000 sayfa.. yazdim da yazdim.." demiştir.. "1000 sayfa olsa da insanların onu okuyup çok seveceklerine eminim,fakat hiç bir insanin, aynı yerlerini beğenebileceğini düşünmüyorum" demiş bir de.. böyle kitabi hakkinda bu tarz yorum yapanlari da sevmiyorum anasini satiim. oldu olcak facebook statune yaz "1000 sayfalik kitap yazdim :))) şurdan okuyun http://www.binsayfalikkitabim.com/" şeklinde.. yazık..
 • stephen king okuyucularinin 1000 sayfayi gecen sayfa sayisi ile mest olacaklarina inandigim, konusu ne olursa olsun yazilmis olmasina cok sukredeceklerini sandigim destansi, devasa roman olmasinin yaninda; "stephen king'in hayatinin romani" oldugu yonundeki aciklamalar, peynir ekmek gibi satilmasini saglamaya yetmekle kalmayip, izdiham yaratacaktir.

  not: korsan kitap basim merkezi'nin herkesten once cevirisini yapip, ulkemin butun kaldirim ve ust gecitlerinde satisa sunacagi yonunde de ciddi beklentilerim oldugunu belirtmem, gercekciligimi gozler onune sermesi bakimindan onemli olsa da, pek fazla da ustune dusmeyelim bunun.
 • http://www.scarecrowjoe.com/

  kitaptaki karakterlerden birinin blogu. 21 ekim günü dome oluştuğu için o günden sonrasını okumak ilginç bir etki yaratıyor.
 • çıkmış kitap...
  http://www.eksibition.org/show.php?id=40147&t=user
  okuycam misler gibi...
 • orjinal dilinden okumak isteyenler için türkiye'de, amerikan ve ingiliz olmak üzere iki adet baskısı bulunan harikulade kitap.
 • vermis oldugu muthis politik ve ekolojik mesajlarla, hizi surekli degisen temposuyla ama en onemlisi 1,100 sayfa boyunca tanitilan inanilmaz gercekci karakterleri ile stephen king'in en guzel kitaplarindan biridir. hbo'nun dizi halinde televizyona uyarlamasi beklenmektedir.
 • okumak için çevirisini beklediğim ancak halen ne zaman çıkacağı konusunda bilgi bulamadığım kitaptır.
 • muhteşem kitaptır ama ne yazık ki ben kitabı resmen harcamış bulunmaktayım. ülkemizde amerikan baskı versiyonu çıkar çıkmaz satın almama rağmen hala bitiremediğim stephen king şahaseri.

  1100 sayfa civarında olan kitapta 860 civarındayım ama kararlıyım son 100 sayfa bir oturuşta bitecek eminim. :-)
 • altın kitaplar'ın dediğine göre şu sıralar dilimize çevrilmekte olan kitap. sonbaharda çıkarmayı planlıyorlarmış.