şükela:  tümü | bugün
  • camille claudel'in rodin'in ogrencisiyken ya$adıklarını,a$ık olu$unu,hayal kırıklıklarını,huzununu,mutlulugunu yani kısacası hayatını konu alan kitaptır..oldukca akıcı bir dille yazılmı$ olan kitabın ozellikle bazı kısımları ise kitabı daha bir okunulur kılmaktadır..

"..gun baglanıp ayakkabı cıkarılınca,i$te golge,i$te yıldız ve gece..i$te ihtiyar canlıların pes eden yuregi.."

"biz anlık zavallı kadınlarız,zayıf ve narin..sonsuzlugun icinde bir gunluk kadınlar..bizden once kim bilir kac kadın aynı $eyi buralarda soyledi.."

"bir dagın tepesinden yuvarlandıgın zaman hicbir yanı kırılmayan eserler iyidir yalnızca.boyle bir du$mede kırılan her$ey gereksizdir.sen,bu turdensin i$te!hic bir $ey seni kıramaz..dag istedigi kadar yuksek olsun..sen olumsuz bir malzeme ile yapılmı$sın.."
  • kitabın kendisi kadar kapağındaki camille claudel fotoğrafıyla da etkileyici olan kitap. kitabı okurken camille claudel'in başına gelen her kötü olaydan sonra, o güzel yüze bakıp, o hüzünlü bakışlarındaki anlamı çözmeye çalıştım. böylesine güzel ve yetenekli birisinin mutsuz olmuş olmasına isyan ettim.şu anda rodin'den daha ünlü bir insan olabilecekken olmamasına üzüldüm. ama sonunda her zamanki gibi gerçekleri kabullenip rodin'e küfür etmekten başka bir şey yapamadım.
  • aynı zamanda yeni bir yazar. hoşgelmiş.
  • ince belli dolgun kalçalı minyon güzel kız başlığına "efendim?" şeklinde bir entry girmekten imtina etmemiş, kadın biri.
  • kadın zaten ontolojik olarak başlıbaşına gizemli bir varlık iken, "bir kadın" belirsizliği ile daha da gizeme bürünen, üstelik bunu fransızca gibi dip derinliği ölçülmesi güç bir dille ifade ederek daha da çetrefilli hale getiren ve böylelikle zihne gereksiz bir meşguliyet veren isim tamlamasıdır.
  • #39503078numaralı entry'sine karşı bi mesaj atayım da bilgi vereyim dediğim sıra, lafı kursağımda düğümlemiş o uyarıyı gördüm.

"bu yazara mesaj yollanamıyor"

haspam.

en güzel starbucks da bebek starbucks ama boykot et gitme.
  • sadece son sahnesini izleyebildim les ogres filminin kapanışında herkesin tatlı tatlı söylediği şarkı. spotify linki https://open.spotify.com/…si=awc8jrw6rmwdaev5jeffzg
    sırf bu şarkı yüzünden tüm filmi de izleyecegim.