şükela:  tümü | bugün
  • lütfi kırdar'ın fevkalâde sıkıcı oğlu.
  • dün akşamki teke tek programına celal şengör ile birlikte konuk olmuş emekli büyük elçi. anlattığı anılara ve anekdotlara bakılacak olursa eski türkiye'nin güzel hafızalarından biri.
  • fatih altaylı gibi bi adama tek seferde şekerim diyebilmiş yüce insan.

fakat bir sebepten dolayı kendisine teke tek yayınında çok üzüldüm.

programın sonlarına doğru fatih'le celal'in ilber özlemi tuttu. o anda.. o da ne?! celal hemen sandalyesini fatihe doğru çevirdi, poposunu döndü resmen üner beyciğim'e. ya koskoca emekli büyükelçiyi mangal muhabbetinin ortasında bıraktıkları yetmezmiş gibi fatih de celal'e dönük, celal zaten poposunu dönmüş 'ilberle oyayı da aramıza alır yatarız fatihcim eheheh' muhabbeti yapıyor, üner beyciğim de arkada tek başına ellerine bakıyor.

o sırada artık ne düşündü bilinmez, fatih'le celal'in ankara planlarının tam ortasında sesi titreyerek 'pardon:( bölüyorum ama..' girişi içimi hala çok sızlatıyor. sayın büyükelçi orada 'çok canımı yakan bir konu, türkmenler' diye söze girmiş de olsa da celal'e kırıldığını düşünüyorum ben ya. resmen adama 'ya senin yerinde ilber oturuyordu, ilber gelse sen olmazdın ki burda!!' dediler, kaç yaşında adamın sesini titrettiler, mangal muhabbeti yapıyorsunuz, ya bi nezaketen dönün sorun dimi 'üner beyciğim şekerim siz de gelir misiniz?' ama yok! olur mu! celal poposunu döndü ancak. ha iyi ki de böldü, 'oyayla ilberi de aramıza alırız'dan sonra konu daha nerelere giderdi ben düşünmek istemiyorum.

sayın büyükelçim, türkmenler konusuyla ankara planları bozmak çok iyiydi*. zaten gidemediler de ankara'ya, ahınız mı tuttu nedir*.

unutmayacağız.
    'pardon:( bölüyorum ama..'*