şükela:  tümü | bugün
 • avathar da delikanli cagini gecirip yetisen karizma evil orumcek
  web of darkness orumbocukleme kaibiliyetine sahip
  arda ve middle earth de yasamis gelmis gecmis en guclu evil yaratiklardan biri
  shelob bunun soyundandir
 • arda'ya yapilan en buyuk kotulugu yapan ve the trees of valar'i zehirleyerek curuten arachnid. melkor'un arkada$i olmasindan ziyade korktugu birkac varliktan, hatta kendisi kadar hain ve kotu olabilen tek yaratiktir, bir partners in crime olayi soz konusudur. i$igin hic degmedigi tek varlik olarak bilinir firstborn arasinda, cunku melkor bile eru tarafindan yaratilmi$ken ungoliant (hatta bazen ungolianté de yaziliyormu$) tamamen karanliktan gelmi$tir.
 • bu güne kadar evvela tekirdağ anadolu lisesi, ardından da tekirdağ fen lisesinde aynı sınıfı paylaştığım, üniversitede ayrı düştüğüm arkadaşım. birlikte geçirdiğimiz 3 vaktin 1inde illa tartışsak da, kimi zaman kavga etsek de, sahip olduğum en iyi arkadaşlarım arasındadır kendisi. bissürü yönünü tasvip etmem, uyuz olurum hatta çok zaman kendisine lakin öbür türlü de olsaydı olmazdı, o haliyle kral... itü telekominikasyonda geçireceği 4 yıl boyunca ve devamındaki hayatında kendisine ve yenge*mize sağlık, mutluluk ve başarı diliyor, bu kadar zaman amdan götten bisürü entry girip de kendisi hakkında iki satır yazı yazmadığım için kendisinden özür diliyorum.
 • noldorun valinorda yaptigi bir cok mucevheri yutarak dunyayi bu guzelliklerden sonsuza dek mahrum birakan disi orumcek, ismi* karanlik oren* anlamina gelir
 • gandalf gibi o da bir maiadır. '' karanlık örücü'' anlamına gelir.
  morgoth'un isteği ve kendinin bitmek bilmez açlığının doyurulması için yavanna 'nın şarkısı ve nienna 'nın gözyaşlarındaki güç ile yaratılmış olan ''ak telperion'' ve ''altın laurelin'' adlı kutsal ağaçları zehirledi,kutsal özünü yuttu,semirdi.kutsal agaçları sömürdükten sonra o kadar korkunç,o kadar iğrenç bir surete sahip olduğu söylenir ki karanlık'ın tek ve mutlak hakimi morgoth bile ona bakamaya cüret edemez olmuş.
  doymak bilmez iştahı ve açlığı o kadar artmış ki yavaş yavaş kendini yemeye başlamış...ta ki kendinden geriye birşey kalmayıncaya dek!
  kendi kendini tüketmeden önce ''mutsuz dünyayı rahtsız etmek için doğan'' ve cesur samwise tarafından yaralanacak olan son dehşetli kızı shelob 'u doğurdu.
  orta dünya üzerindeki en dehşetli ve kötücül varlık olup,orta dünya ya en büyük zararı onun verdiği söylenir.
 • melkora silmarilleri kaptırınca attığı çığlık yüzünden bir vadiyi lanetleyen ve orayı korkularla dolu deli bir yer yapan örümcek.
  edit: çığlığı melkor atmaktadır.
 • valinor'un karanlığı'nda melkor'un suç ortağı olan, daha sonra onunla beraber orta dünyaya giden dev örümcek. ered gorgoroth'u istila eden yaratıklar onun soyundandır, ayrıca mordor sınırında hüküm süren shelob da ondan gelmedir.
 • eski caglarin örümcek krali. bu aga, melkor silmarilleri vermeyince savasmis onunla. melkor da balroglari salmis üzerine ungoliant'i sürmüsler. sonrasi hakkinda pek birsey anlatilmiyor silmarillion'da. ungoliant'in en son kendi kendini yedigi geciyor bir yerde galiba.
 • shelob ile birlikte kuyutorman'daki dev örümceklerin de anası varsayılan devasa örümcek. vala değil, dönek bir maia'dır.
 • senelerdir, defalarca yeni şifre almayı deneyip aldığı şifreyi denediğinde bir türlü log-in olamamış, sonrasında inzivaya çekilmiş, bu son "entry"yi görünce "ulan bidaha deneyeyim" demiş ekşi sözlük yazarı. son gelen şifre yenileme mailinde "kullanıcı adınızı belirtmemişsiniz, e-mail'inizle giriş yapanzi" ifadesi tekrar log-in olabilmesine vesile olmuştur. an itibariyle "bu hep vardı da ben mi görmediydim" diye düşünmektedir.

hesabın var mı? giriş yap