şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dördüncü nesil paylaşımlı bisiklet platformu. dünya üzerinde 2014 yılından itibaren var olan bir uygulamaymış bu. ülkemizde de karaman'da üniversitenin içerisinde başlamış bulunmakta. diğer paylaşımlı bisiklet sistemlerinden en önemli farkı herhangi bir istasyonun bulunmaması.

  kullanımını şöyle açıklayabilirim:
  1. unibike uygulamasını telefonunuza indirip bir üye hesabı açıyorsunuz.
  2. bisikletlerin arka tekerleğinin olduğu yerde kilidi var. o kilidin üzerindeki karekodu okutuyorsunuz.
  3. bisikleti sürüyorsunuz.
  4. bisikletle işiniz bittiğinde bisikleti istediğiniz bir yere bırakıp kilitliyorsunuz.
  5. başka bir zaman bisikleti kullanmak istediğinizde size en yakın olan bisikleti harita üzerinden bularak aynı işlemleri tekrarlıyorsunuz.
  6. ücretlendirme cüzi. kullandığınız süre kadar ödeme yapıyorsunuz.
 • 29 mart - 1 nisan 2018 tarihlerinde yapılacak türkiye'nin ilk bisiklet fuarı. eskiden bisikletçiler de motor fuarına katılırlardı ama kanımca çok yetersiz kalırdı. şimdi bisikletçilerin kendi fuarlarına sahip olması beni inanılmaz mutlu etti. yenikapıda mitinglerin yapıldığı yeni adacığa yapılan kocaman bir fuar merkezinde gerçekleşecekmiş.

  beraber bisikletleri alıp gitmek isteyenler yeşillendirsin.
 • ilki bu sene düzenlenmiş olan bisiklet fuarı. ilk seneye göre firmaların katılımı ve ziyaretçi sayısı hiç fena değildi.

  umarım düzenli bir fuar haline gelir ve yıllar geçtikçe daha fazla katılım sağlanır.
 • an itibariyle ege üniversitesinde de başlamış uygulama.
 • ege üniversitesi'nde kullanıma açılan, son derece de kolay ve ekonomik bir kullanımı olan bisiklet uygulaması. mevcut yönetimin yapmış olduğu en isabetli işlerden birisi denebilir.