şükela:  tümü | bugün soru sor
91 entry daha
  • e-mağaza hizmetleri sınıfta kalmış organizsayondur. (bkz: postcrossing)'e yeni başlamış bir bünye olarak bulunduğum sikik şehirde kartpostal bulmakta zorlanıyorum. internetten araştırırken unicef'in e mağazasına denk geldim ve fahiş sayılabilecek fiyatlı bir ürün olmasına rağmen hem bağış olsun hem de desenleri tam istediğim gibi diyerek e-mağazalarından alışveriş yapmaya karar verdim. alacağım ürünü seçtikten sonra sayfa üzerinde bir e-ödeme sisteminin olmamasına çok şaşırdım. havale yapacaksınız, havalenin açıklamasına sipariş numaranızı yazacaksınız, o da yetmeyecek, havalenin dekontunu da mail atacaksınız. o zaman siparişiniz işleme alınıyor - yani tabi alınırsa (!)

yukarıda saydığım işlemleri yapalı iki ay oldu, kendilerinden ses seda yok. iki defa arayıp siparişimin durumunu sordum, sadece "ilgileniyoruz, döneceğiz" diyerek avuttular. bugün itibariyle arayıp siparişimi iptal ettim, aynı zamanda mail de yazdım. paramın iadesine dair bir umudum yok açıkçası, sipariş paketleyemeyip gönderemeyen kurum para iadesi sipariş iptali falan hiç yapamaz.

koskoca birleşmiş milletler kurumusunuz, madem böyle 3-5 kuruşluk satışa yeltendiniz, e-mağaza falan takılmaya başladınız, hakkını verin şu işin. oraya liseli çocuklar otursa bu kabiliyetsizlerden daha iyi iş yapar.

ha belki diyebilirsiniz ki ya üç kuruşun peşine de düşmeyiver, bağış say; sorun değil, helal olsun ama bu adamlar o parayı doğru yere yönlendirebilir mi? ben hiç sanmıyorum.