şükela:  tümü | bugün
  • eski adıyla aviva sigorta. yeni logonun altına da united ınsurance company çakmışlar baba mirası gibi afilli bi anlam kazandırmış. hiçbir şey olmaz diye sloganları, tatlış komikli de reklamları var. yeni websiteleri tam olarak şöyle: http://www.unicosigorta.com.tr/
  • (bkz: bisey olmaz)
  • aviva'yı severdim unico'yu daha çok sevdim. eskisine göre site çok güzel olmuş. sorguladım poliçeyi gördüm sıkıntı yok. aracımı sigortalayan şirket.
  • galatasaray.orgta reklamları dönen sigorta. yelken sporcularımıza da destek oluyorlarmış.

http://galatasaray.org/…mpiyat-yolunda-destek/30013
  • poliçe kapsamında gönderdikleri(?) çekici 3 saat boyunca "başka işlerim var" diyerek gelmeyince kendi sorununuzu kendinizin çözmek zorunda kaldığınız firma. çekicinin de ilk aradığında "ben çizerim devirirm o motoru, böyle onu sarabileceğimiz büyük köpükler bulabilir misin?" demesi de hikayenin bonusu. tabi evde ben hep köpük, pıtpıtlı poşet falan kullanıyorum.
  • su aralar 3 aylik kampanya yapan firma.

tanimdan sonra bir gazla telefon actim arabanin kaskosu gelmisti madem ucuz yapalim diye.
    bu arada bilgilendirme acisindan bugune kadar tum arabalarim ya annemin ya hanimin uzerineydiki hanimin uzerine olan araba duruyor, hadi dedim bunu da kendi ustume yapayim oyle aldik.
    neyse ankara sigorta 2300 lira kasko cikartti, bunlari aradim ve cok ucuz denen kampanya ucurun firma 4000 lira cikartti.

iste boyle birsey.

rezalet degildir.
    ayari yavas verirseniz sevinirim.
  • boktan firmadır. (bkz: #63660909)

bulaşılmaması tavsiye olunur. yine de tercih tabii ki sizin. ama sonra götünüz yanarsa vay efendim ben bilmiydim, vay efendim kimse sülemedi demeyin.
  • buraya da yazayım insanlar bilgilensin, unico sigortadan kasko yaptırmıştım.

ikame araç konusunda yorumu size bırakıyorum. aracı servise verip eksper görmesinin üzerinden 5 gün geçti. pazartesi aradım, salı aradım, çarşamba tekrar aradım en sonunda yollayacaklar. aracım c segmenti idi, ikame olarak a segmentinden (göt kadar) bir araç gönderiyorlar.
  • mahalle bakkalı mantığıyla çalışan sigorta şirketi. kasko ve sigorta yapılmadan önce 2 defa düşünülmesi gerekir. bi arkadaşımın başına gelen durumu aynen aktarıyorum.

arkadaşım bunlardan kasko teklifi alıyor. araç modeli ve lpg durumunu hem telefonda hem de ruhsatı whatsapp üzerinden kendilerine ileterek kasko yapıyor. daha sonra arkadaşım poliçeyi alınca aracın tipi ve lpg'nin olmadığı bilgisi yazıldığını görüyor ve firmayı arıyor. bu şark kurnazları ise siz yanlış bilgi verdiniz bu şartlarda sizin bize fark vermeniz gerekiyor diyorlar. arkadaşım diyorki 4 defa teklif aldım ve hepsinde aynı bilgiyi verip size bide ruhsatımın fotoğrafını yolladım. sizde buna istinaden bana bu teklifi verdiniz eğer düzeltilmeyecekse 14 günlük yasal süre içerisinde iptal edelim kaskoyu diyor.
    adamlar hmm öyleyse biz bi inceleyelim diyorlar ve 14 günlük cayma süresi içerisinde cevap vermeyip 14. günün sonunda kendisini arayıp "14 günlük süreniz bitti kaskonuzu iptal ettirmek isterseniz cezai şart ve indirim bedellerini ödeyip iptal edebilirsiniz ya da belirtmiş olduğumuz farkı bize ödeyerek kaskonuzu geçerli yapabiliriz" diyor. arkadaşım olur mu öyle şey ben kasko yaptım ve bilgileri siz yanlış girmişsiniz deyince adamlar pişkinlikle "olabilir yanlış bilgi girilmiştir ama bu bilgilerle teklif verseydik yine bu farkı ödeyecektiniz" diyor.
    şimdi şu teklif işi denilen hede bildiğin pazarlıktır, bunu kasko veya sigorta yapan tüm herkes bilir. teklif alırsın firmadan, indirim yapıyorum ayağına telefonda bekletilirsin, fiyat verilir ve ben başka teklif alayım deyince siz teklif alın eğer daha uygun çıkarsa yaptırmadan yine bizi arayın derler. en uygun teklifim şu deyince fiyat inilebilirse o rakama, tamam ben yöneticimle görüşüp döneyim derler ve bakarsınız 10 dk sonra tamam onaylandı derler. bu şekilde 1200 liralık son rakam denen teklifi 750ye düşenler mi, aman size extralar sunalım denenler mi ne derseniz gırla vardır bunlarda. bu kurnazların yaptığı ise çok daha farklı ve etik dışı birşey. anlaşmayı yapıp anlaşma bilgilerini yanlış giriyorlar ve yasal süre geçince sizi fark ödemeye zorluyorlar. adeta indirimleri geri almaya çalışıyorlar. havada bir rezalet kokusu var ama du bakalım.
    edit: işe yaramış çemkirmek. herşey arkadaşın isteğinden daha iyi sonuçlanmış. sabah sabah tişikkirlir sipirmin mesajı aldım ahahha