şükela:  tümü | bugün
 • eski adıyla aviva sigorta. yeni logonun altına da united ınsurance company çakmışlar baba mirası gibi afilli bi anlam kazandırmış. hiçbir şey olmaz diye sloganları, tatlış komikli de reklamları var. yeni websiteleri tam olarak şöyle: http://www.unicosigorta.com.tr/
 • (bkz: bisey olmaz)
 • aviva'yı severdim unico'yu daha çok sevdim. eskisine göre site çok güzel olmuş. sorguladım poliçeyi gördüm sıkıntı yok. aracımı sigortalayan şirket.
 • galatasaray.orgta reklamları dönen sigorta. yelken sporcularımıza da destek oluyorlarmış.

  http://galatasaray.org/…mpiyat-yolunda-destek/30013
 • gebelik iznine çıkan bir çalışanın işlerini "stajyer" adı altında işe alacakları bir çalışana, asgari ücret karşılığında yıkmaya çalışan firma.

  en yakın arkadaşımdan dinledim;

  kendisi yeni mezun, geçtiğimiz hafta iş görüşmesine gidiyor. stajyer ilanı ama üniversite mezunu aranıyor. görüşmede işi stajyerlik gibi düşünmemesi gerektiği, gebelik iznine ayrılacak bir hanımefendinin bütün işlerini yapacağı söyleniyor. yoğun iş temposundan, neredeyse hergün olacak mesailerden vs bahsediliyor.

  buraya kadar bir sorun yok. zaten arkadaşım çalışmaya çok hevesli, bir an önce bir yerlerden başlamak isteyen bir tip. fakat tabiri caizse bu "köpek" gibi çalışmaya biçtikleri ücret 1300 lira.

  kendisi bu sıralar ailesiyle tuzla-gebze sınırında adını hatırlayamadığım bir yerde kalıyor. geçen gün beni aradı ve işi anlattı. bulunduğu bölgeye şirketin servisi yokmuş. yarım saatlik bir otobüs yolculuğundan sonra servisin kalkacağı yere gidebiliyormuş. oradan da servisle 1 saat kadar bir yolu var. böyle bir yolculuğun kendisini yoracağını ve kendisi için kira bulup bulamayacağımı sordu. ben de araştırdım, bütün boş odası olan arkadaşlarım ile konuştum. en iyi ihtimalle 900-1000 lirasının kira ve faturalara gideceğinden bahsettim. kendisine 300-400 lira gibi bir para kalacaktı. bu da ancak yeme-içme giderlerine yetecek bir miktar.

  çocukcağız üzüldü tabi. şirkete, servisin evine biraz daha yakına gelip gelmeyeceğini sormuş. hayır demişler. peki ücreti 1700-1800 dolaylarına çıkarabilir misiniz diye sormuş ona da hayır demişler.

  şirket olarak işler yolunda gitmiyor herhalde. çok sıkışıklar ki en az 4000 liraya çalıştırdıkları elemanın yerine 1300 liraya birini çalıştırmaya çalışıyorlar.

  arkadaşımı görseniz. hayatımda tanıdığım en bilgili, çalışkan ve yaratıcı insanlardan biri. sarı saçlı, mavi gözlü süper yakışıklı da bir çocuk yani buna rağmen de son derece mütevazı, kendinden bahsetmeyi sevmeyen egosu olmayan biri. büyük ihtimalle işe girse ayrılmasını istemeyecekleri biri olacak.

  kendimi işveren yerine koyuyorum da bu kadar hevesli birinin şevkini kırmaya değer miydi bilmiyorum. o servisi 5 km öteye götürmek çok mu zor? zaten kullanmadığım bir şirketti, bu saatten sonra da işim olmaz. allianz'ın gözünü seveyim ben.

  sana ne oluyor bu kadar diyorsanız, kendi işimde de aynı şeylerle karşılaşıyorum bazen ve artık kaldıramıyorum. arkadaşıma da kızıyorum, servisi olsa kabul edecek yani böyle bir işi. kimisi 2500 liralık iş yapıyor 5000 lira alıyor. kimisi 5000 liralık iş yapıyor 1500 lira alıyor. emeğinizin değerini bilin. iyi günler.
 • poliçe kapsamında gönderdikleri(?) çekici 3 saat boyunca "başka işlerim var" diyerek gelmeyince kendi sorununuzu kendinizin çözmek zorunda kaldığınız firma. çekicinin de ilk aradığında "ben çizerim devirirm o motoru, böyle onu sarabileceğimiz büyük köpükler bulabilir misin?" demesi de hikayenin bonusu. tabi evde ben hep köpük, pıtpıtlı poşet falan kullanıyorum.
 • su aralar 3 aylik kampanya yapan firma.

  tanimdan sonra bir gazla telefon actim arabanin kaskosu gelmisti madem ucuz yapalim diye.
  bu arada bilgilendirme acisindan bugune kadar tum arabalarim ya annemin ya hanimin uzerineydiki hanimin uzerine olan araba duruyor, hadi dedim bunu da kendi ustume yapayim oyle aldik.
  neyse ankara sigorta 2300 lira kasko cikartti, bunlari aradim ve cok ucuz denen kampanya ucurun firma 4000 lira cikartti.

  iste boyle birsey.

  rezalet degildir.
  ayari yavas verirseniz sevinirim.
 • boktan firmadır. (bkz: #63660909)

  bulaşılmaması tavsiye olunur. yine de tercih tabii ki sizin. ama sonra götünüz yanarsa vay efendim ben bilmiydim, vay efendim kimse sülemedi demeyin.