şükela:  tümü | bugün
 • brie larson'ın ilk yönetmenlik deneyimi olan 5 nisan'da yayınlanacak netflix filmi. film, ailesinin yanına taşınmak zorunda kalan kid adındaki bir kadının yaşadıklarına odaklanıyor. samuel l. jackson da film kadrosunda yer alıyor.

  fragman.

  afiş.
 • ımdb de linç yemesine karsin keyifle izleyip, sıkılmadan tamamladigim orta seker bir film. beklentiyi yuksek tutmaksizin izlenebilir.
 • bitirmek için kendimi neden bu kadar zorladım bilemiyorum. hep bir şey bekleye bekleye izledim. 12 yaşında olsaydım sıkılmadan izleyebilirdim ama yok, asla beğenemedim. çocuk ruhlu olmama rağmen.
 • babam ve oğlum gibi filmlerde herkes salya sümük ağlarken ben anlam veremezdim gaddar mıyım lan ben derdim kendime kızardım ama bu filmde baya pembe boyalı simli unicornlu ay savaşçısı kıvamında ki filmde ağladım lan ayrıca sanat içeren ruhu olan tatlı bir filmdi böyle filmler bi son ya da bişi bekleyerek izlenmez sahneler geçişler çekimle sözlü veya sözsüz anlatımlara bakılır
 • gülünce efsane tatlı olan brie larson'ın yönettiği ve baş rolünü üstlendiği efsane tatlı bir film.
 • sonuna kadar inatla seyrettim acaba ne olacak diye ve hiç birsey olmadı. 4/10 en fazla edeceği bu.
 • brie larson'ın ismail el jeksın reisle 3. filmi kong-skull ısland ve captain marvel'dan sonra,tabi katıldıkları onlarca röportaj,klip video vb..' hariç.film şekerşurup tadında ama böyle yığınla insan var etrafta büyüyememiş,çocukluk hayallerini geride bırakamamış ama yetişkin olmanın kurallarına mahkum olmuş...
 • bir yandan içindeki çocuğu kaybetmemiş, büyümeyi inatla reddeden diğer yandan gündelik hayatın içinde sıkışmış, çırpınan, yer yer bocalayan herkesin seveceğini düşündüğüm bir film.
 • --- spoiler ---

  2017 abd yapımı fantastik öğeler taşıyan komedi-drama filmi. senaristi samantha mcintyre, yönetmeni brie larson olan filmin başrollerinde brie larson'la birlikte samuel l. jackson , joan cusack, mamoudou athie ve bradley whitford rol almıştır. özellikle mamoudou athie, bu filmde ses tonu ve duruşuyla çok "cool" bir görüntü sergilemektedir. 92 dakikalık film, larson'ın ilk yönetmenlik denemesidir. film, charlie's chocolate factory kıvamında garip bir havadadır ama yine de sıkılmadan izlenebilir. son olarak, filmin imdb.com puanı 5,4/10.

  konusu
  unicorn store, yetişkin olmayı kabullenemeyen çocuksu bir kadının hikâyesine odaklanıyor. kahramanımız kit (brie larson), güzel sanatlar okulu’nu bırakıyor ve “sıkıcı” bir ofiste çalışmaya başlıyor. halinden çok da memnun olmayan kit, bir gün gizemli bir davet alarak bir mağazaya gidiyor. davet eden pembe takım elbiseli adam (samuel l. jackson), kit’e bir unicorn getirme vaadinde bulunuyor. ancak kit’in önce kendisini kanıtlaması gerekiyor.

  netflix resmi sitesi - https://www.netflix.com/title/81034317

  imdb.com - https://www.imdb.com/title/tt2338454/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/unicorn_store

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=arz7msz1css

  --- spoiler ---
 • bunun hakkında güzel bir yorum okudum: çocuklar için fazla yetişkin, yetişkinler içinse fazla çocuksu. ama bu demek değil ki film kötü.
  richard linklater filmleri kadar olmasa da hoş ve sıcak bir feel good movie. ve brie larson'ın debut yani yönetmenliğe giriş filmi, bu kadar beklemiyordum fakat güzel bir yönetmenliği var. teknik açıdan sırıtan bir şey bulamadım açıkçası. o kadar yıl uğraşıp, bir sürü para harcayan yönetmenler oluyor, brie onların üstüne rahatça çıkmış.

  ımdb puanına her netflix filmine yapıldığı gibi düşük puan verilmiş. bu puanın suni olduğunu sinemadan anlayan, uğraşan aşağı yukarı herkes biliyor artık. özellikle düşük puan veriliyor ki filmlere karşı antipati oluşsun, çünkü sözde sinema salonlarının yok olmasını istemiyorlar. yazık diyorum başka da bir şey demiyorum.

  mükemmel bir film değil tabi fakat 5 küsur puanı hal edecek bir film de değil açıkçası.