şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sakarya'nın serdivan ilçesinde bulunan, kampüs'e en yakın yurtlardan olan ama kesinlikle uzak durulması gereken yurt. sözleşme yapılırken 7200 + bir aylık kira kadar depozito ücreti ile birlikte toplam 7800 lira'ya el sıkışıyorsunuz. tabii bu depozito ücreti size sene sonunda iade edilmiyor. kiraları her ayın 1'i ile 10'u arasında alan bu yurt, benim gibi salaklık yapıp ayın 30'unda kayıt yaptırmanız durumunda, o 30'unda kayıt yaptırdığınız ayın kirasını (depozito ile birlikte) ayrı, sonraki ayın kirasını ayrı almaktan da hiç çekinmiyor efenim. örnek vermek gerekirse; 30 ekim'de kayıt yaptıracağınızı var sayalım. 30 ekim günü kira + depozito ile birlikte toplam 1200 tl bayılırken, aradan 3 gün sonra tekrar 600 tl daha bayılabiliyorsunuz.. ha yok ben yeni verdim bismillah falan sakın ha demeyin.. önce sizden güzellikle rica ediyorlar, vermemeniz durumunda aile fertlerini bir bir arıyorlar ve meseleyi aile fertleriyle çözmeye çalışıyorlar.. he yine sonuç alınamaz ise (-ki çok çükür benden sonuç aldılar) dövebiliyorlar.. evet evet.. dövebiliyorlar.. he tabi şimdi günahını almayayım adamların, "sen niye kira'nı ödemiyosun lan!" diyerek pata küte girişmiyorlar... önce sizin sabrınızı gecikmiş ayın kirasını vermeniz yönünde her gün arayarak bir güzel sınıyorlar.. sonunda dayanamayıp "yeter lan, vermiyorum kira falan amına koduklarım!!" diye sinirinizi bir güzel boşalttırıp ondan sonra 6-7 kişi toplanıp "sen kime küfür ediyon lan emuğa goduğum" diyerekten bir güzel dövüyorlar.

ayrıca 6000 tl eşyalara zarar vermeniz halinde ödemeniz için imzalatılan senet gözünüzü korkutabiliyor. ben yurttan ayrılırken, odanın her yeri kontrol edilerek sadece banyo'da bulunan dolap kapağının kabardığının öne sürülmesiyle 150 tl dolap kapağı için para bayılmıştım. ayrıca; yine yurttan çıkışınızı almadan yani kontrol edilmeden önce odanızı tepeden tırnağa temizlemezseniz, 100 tl kadar bir temizlik ücreti de veriyorsunuz.

verilen dayak hizmetinin haricinde diğer hizmetlerden bahsetmek gerekirse, internet rezalet... 144p video'yu donarak izliyorsunuz öyle söyleyeyim.. yani geldiğinizde kendinize ait internet bağlatmak zorundasınız. her 20 dakika da bir kalkan "freni patlak servis aracı ile kampüse doğru!" hizmetini de es geçmeyelim. bu paraya ne hizmetler ama.. maşallah!