şükela:  tümü | bugün
  • bundesliga 1’in yeni takımı. hoş gelmiş.
  • "berlin birliği" olarak çevirebilecegimiz alman takım.
    kendileri ile ilgili bir anım da var. bir fenerbahçe maçı öncesi salı pazarından stada doğru yürüyorum. bir turistin polisle olan muhabbetine denk geldim. muhabbet derken adam elindeki bileti polise gösteriyor which gate? falan diye kapıyı, tribünü soruyor. ama poliste ingilizce yok ken küm ediyor. yaklaştım ve yardım edebilir miyim dedim. adam biletini verdi migros yazıyor, kapı blok koltuk no falan gösteriyor. dedim hacı migrosta bunların önemi yok, erken girersen istediğin yere oturursun. anlamadı haliyle. neyse gel takip et beraber gidelim dedim, ben de telsime gidecektim zaten. geçerken bırakayım seni * yolda sordum nerelisin, almanya dedi. hangi takımı tutuyosun, union berlin dedi. duydun mu hiç diye sordu. evet dedim, ama bi bilgim yok sadece duymuştum. adam bir şaşırdı ama görmeniz lazım. gerçekten duydun mu, muhteşem birşey dedi. eziklik psikolojisi herhalde dedim. içimden tabi. neyse, bizde de böyle bi takım var, adı gençlerbirliği, youngs united diye de ekledim. bu da böyle gereksiz bir animdir.
  • ilk kez bundesliga 1'de mücadele edecek olan takım. 1966 yılında kurulan bir takım, bundesliga 1'i göremeyen rahmetli taraftarlarının fotoğraflarını stada asmaya başlamış. ilginç bir romantizm.

    her zaman her yerde en büyük doğu alman dinamo dresden
  • championship manager 03/04 'te yönetmeyi sevdiğim ender takımlardan. potansiyeli çok yüksek bir takımdı.
  • borussia dortmund 'u bu akşam 3-1 ile geçmiş olan takım.
  • geçen hafta bayern maçında tempo düşüktü. atamadılar, yanlış bahis aldım da hertha’ya nasıl atamıyorsun ya!? bitirdiniz beni be! tek golden iki haftadır darmaduman ettiniz.