• ismi; türkçe'ye birleşmiş illetler olarak çevrilebilecek albüm.
  • hayatimda beni ilk defa hayal kirikligina ugratan megadeth albümü. en iyi sarkisi a tout le monde oldugundan mütevellit olsa gerek. hayir eviriyorum, ceviriyorum, dinliyorum, sans veriyorum olmuyor. hic düsünmezdim megadeth hakkinda böyle bir düsünceye gark olacagimi. gene de dinlemek lazim, vardir bir yerlerinde bisi.

hatirlarim youthanasia nin kasedini alip walkmanime taktigimda da hayal kirikligina ugramsam da, o karamsarlik, o riffler beni sekilden sekle sokmustu. gel gör ki, hayatamin albümlerinden biri oldu sonra. ah be, ne bilim. kötü demeye dilim varmiyor be dave im.
  • afedersiniz ama yarrak gibi olmus...bunu soylerken icim nasıl kan aglıyor bir bilseniz*..dave mustaine denen adam bana gore metal muzigin tanrısıdır ama baba naaptın sen yaa??..daha ortasındayken albumun rust in peace actım, rahatladım..oh! mis!
  • thrash metalin son dönemdeki etkileyici albümlerindendir. albümde dave mustaine muhalif tavrını bir kez daha olanca yırtıcılığıyla ortaya koyar. albümün müzikalitesini tartışanlar sadece sleepwalker'dan yedi-sekiz şarkı çıkacağını bilmelidir. yüzeysel metal dinleyicisinin artık bıktıran "rust in peace gibi değil yaa, nerde marty nerde nick" gibi klişe tepkilerine aldırmamak gerekir. zira sadece marty freidman,nick menza değil;bugüne kadar megadeth'e dahil olmuş pek çok müzisyen enstrümanına en az onlar kadar hakimdir. gitarlarda glen drover,davulda shawn drover,bas gitarlarda james lomenzo ve tabi ki gitar ve vokallerde dave mustaine oldukça iyi bir iş çıkarmıştır. albümdeki komplike riffler, solo kapışmaları bitmek bilmez. söylenenlere göre altmışa yakın gitar solosunu bünyesinde barındırmaktadır(ben sayamadım). dave mustaine'e sarmanın marifet sayıldığı son dönemlerde, united abominations dave'a saranlara ve dünyaya bir tokat niteliği arz eder.

ayrıca (bkz: mustaine is god)
  • sadece içinde barındırdığı "ruh" eksikliği bakımından şikayet edebileceğim, onun dışında dinlemesi gayet keyifli olan, diğer grup üyelerinin olmayan veya çok az olan katkıları sebebiyle saf mustaine kokan megadeth albümü.

dipnot : a tout le monde'un yeni yorumu berbat olmuş onu ayrı tutuyorum... hatta rezalet olmuş lan!

edit : cristina scabbia'ya kafam girsin hatta. o derece
    editiki: hayır yani şarkının temposunu arttırmak ne oluyor lan?
  • megadethtir, efsanedir, şudur budur ama ayıptır söylemesi bir halta benzetemediğim bir albüm olmuş.
  • dave mustaine'in enteresan bir pazarlama taktiği denediği albümdür efendim. çıkmadan evvel megadeth'in internet sitesinde washington is next, gears of war, united abominations ve yeni versiyon a tout le monde'u dinlediydik zati. albümün nerdeyse yarısını internetten dağıt, geri kalanı için ful albüm parası iste? saçma gibi ama değil gibi...

edit: yukarıya sleepwalker'ı eklemeyi unutmuşum. sanırım bu şekilde dave emmi "şarkıları türküleri herkes bi şekilde edinsin, biz albüm satışından değil, turneden merçındayzinden parayı vuralım tarzında düşünmüş. tutarsa fena fikir değil. bu kanımı güçlendiren hadise yukardaki türkülerin hali hazırda albümün en iyi türküleri olmasıyla da desteklenebilir. ha bi tek never walk alone var bunların arasına girebilecek.
  • nedense bi ruh eksiklii olan album ya da henuz alısamadım, cok bisi beklemiodum system has failed kadar olsa bana yetecekti ama kurtarmadı
  • kapağının son hali belli olmuştur: http://www.roadrunnerrecords.com/…a-cover-lores.jpg
  • slayer - christ illusion, iron maiden -a matter of life and death le beraber 2006 ya şekil verecek albüm.
hesabın var mı? giriş yap