şükela:  tümü | bugün
  • fiyatlari uzerinden konusurken %40 indirim yaptigini yazip %20 indirim hesaplayan, siz bunu farkedince kivirmaya calisip "2 kisi olunca oyle oluyo" diyen, bunun da dogru olmadigini soylediginizde konuyu degistiren bir satis personeline sahip spor merkezi. salon, ozellikle de havuz oldukca guzel ama.
  • oldukça güzel olmasına rağmen görece pahalı bir merkezdir. ancak 3 yıllık üyelik yaptırdığınızda makul fiyatlara iniyorlar. mekan tamamen spora gitmekten kaçan bünyeleri salonda tutmak amacı ile tasarlanmış. neredeyse tüm gününüzü sıkılmadan geçirebilirsiniz.
  • dekorasyon olarak daha lüks, hedef kitle bakımından daha piyasa veya konum olarak daha güzel olanların da bolca bulunduğu ankara'da, asli amaç olarak sağlıklı yaşam ve spor yapmak baz alındığında tek geçilecek merkezdir.

kapalı havuzun bulunduğu alan muazzam. tavan yüksekliği, cam duvarları ve ebadı düşünüldüğünde, muadili bulunmuyor. açık veya kapalı havuzu dahil olmak üzere, hiçbir alanda hijyen problemi yaşamadım. grup dersleri keyifli. pilates ve spinning'i on numara, yoga'yı ise cıvıtmaya müsait buldum. -ki o da tamamen benim cıvıklığım.- bunlar yanında alternatif çok sayıda ders de bulunuyor.

karşılama merasiminde görevli çalışanlar ve spor hocalarında öyle yapmacık değil, bildiğin samimi bir hava var. bir yıldan uzun süren üyeliğimin, safi ilk birkaç ayında düzenli münasebetimiz olmasına rağmen, her gidişimde aynı havayı solumak güzel.

nihayetinde; sundukları butik, samimi, hijyenik ve kaliteli hizmetin ederini talep ettiklerini rahatlıkla söylerim.

ayrıca; (bkz: spinning/@gifted)
  • sadece sabah çok erken saatlerde kullanabildiğim ankara, çankaya'daki spor merkezi.

akşam iş çıkışından itibaren kapanışa kadar oldukça kalabalık oluyor. aletler de sıra oluyor, teriniz soğuyor dolayısıyla tatsız bir durum. üye olmayı düşünürseniz bunu dikkate almanızı tavsiye ederim.
    başka eksisi yok, tatminkar.
  • pek sözünde durmayan spor kulübü. portakalçiçeği şubesinin 1 haziran' dan itibaren tadilata girmesi ile birlikte üyelerini zirvekente yönlendirmiştir, ancak tadilat süresince buraya devam etmek isteyen üyelerden fark ödemelerini talep etmektedir. üyeliğimi uzatmamak için o kadar çok neden var ki, sevgili united clubs, saymakla bitiremem.
  • avukat bir arkadasimin mekanin kiroluguna dayanamayarak uyeligini iptal ettirmesinin ardindan parasini aylardir iade etmeyerek cok buyuk yanlis yapan spor salonu, yakinda kosu bantlarina icra gelebilir.
  • yaklaşık 2 aydır üyesi olduğum ve oldukça da memnun olduğum spor merkezi.

öncelikle belirteyim şu ana kadar sadece salonu kullandım ve o yüzden havuz ve diğer aktivitelerle ilgili bir şey diyemeyeceğim. ama benim için en önemli konu temizlik ve temizlik için kusursuz denilebilir. tek eksisi hafta içi iş çıkış saatlerinde 18:30-20:00 yoğunluk olması. ama herehangi bir günde toplam 2-3 dakikadan fazla beklediğimi hatırlamıyorum.

1 yıl sonra edit: ne yazık ki 1.5 yıldır sürekli kötüye doğru bir gidiş var. bu yüzden de fiyatları düşürüyorlar. fiyatı daha ucuz olsun orta-kötü bir hizmet olsa da olur diyorsanız tercih edilebilir. ama kaliteye önem veriyorsanız yıllık 400-500tl daha fazla verip daha iyi yerler bulabilirsiniz...
  • çok güzel bir yerde bulunan gerek açık havuzu gerek fitnessi gerek grup dersleri ve hocaları çok iyi olan bir spor merkezi. lakin o kadar bakımsız ve pis ki - bok götürüyor tabiri tam yerinde olacaktır- kendi kendini bitiriyor. personeline aylardır maaş yatırmayan, tesise bakmayan, binlerce üye yapıp tesis kapasitesini aşmış tek derdi para olmuş bir işletmeci tarafından idare edilemeyen bir yer halini almış kulüp. o kadar paraya değmez.
  • her fırsatta dükkanı kapatan çok çalışkan yöneticilere sahip spor salonu. hafta sonuna denk gelen 3 günlük ramazan bayramı tatilinde bölgedeki salonların çalışma saatleri şu şekilde:

mac panora
    arife günü 06:30 – 23:00
    1. gün 12:30 – 21:00
    2. gün 09:00 – 21:00
    3. gün 09:00 – 21:00

macfit tunalı
    arife günü 07:00 – 23:00
    1. gün 12:30-21:00
    2. gün 08:00-21:00
    3. gün 08:00-21:00

united clubs zirvekent
    arife günü 06:00 – 15:00
    1. gün kapalı
    2. gün kapalı
    3. gün kapalı

bayramlarda, resmi tatillerde dolu dolu tatil yapmalarının yanı sıra, sene içinde de ara ara temizlik/tadilat bahanesiyle bir kaç günlüğüne salonu kapatmak gibi bir alışkanlıkları var.

fiyat da yazayım da okuyanlara bir faydam olur belki. neredeyse diğer tüm salonlar gibi şişirilmiş fiyat üzerinden indirim yaparak fiyat veriyorlar. son bir yıl içinde üye olan bir kaç arkadaştan duyduğum kadarıyla yıllık ücret 1000 lira civarında. pazarlık yapılmış bir rakam değil. iyi bir pazarlıkla veya çift/toplu üyelikle fiyat muhtemelen daha da iner.
  • aylık üyeliği 250 tl
    3 aylık üyeliği 500 tl
    yıllık üyeliği ise 1000 tl civarı(900-1100 tl) olan işletme.
    üyeleri beni memnuniyetleri-memnuniyetsizlikleri konusunda bilgilendirirse sevinirim. evime çok yakın olan bu salona gitmeyi düşünüyorum da.