şükela:  tümü | bugün
 • showtime'ın dexter ın yanında tanıttığı steven spielberg yapımı bir çoklu kişilik komedisi imiş kendisi.
 • tara gregor rolünde toni collette' nin oynadığı yeni bir seriyal.
  (bkz: http://www.imdb.com/title/tt1001482/)
 • "one woman, multiple personalities" sloganı ile 18 ocak 2009'da baslayacak olan showtime'ın yeni komedi dizisi. dissosiyatif kimlik bozuklugu olan ev hanimi tara'nin alice, t ve buck kisilikleri ile basa cikmasini izleyecegiz. 4 karakterin de basrolunde mukemmel oyuncu toni collette var.

  --- spoiler ---

  http://dizigunlukleri.blogspot.com/…devletleri.html

  --- spoiler ---
 • showtime'in dysfunctional bilimum karakterleri bize sevdirme cabasinin yeni bir urunu olan dizi.
 • hollywood'un yeni yıldızlarından, juno ile kalplerde taht kurmuş diablo cody tarafından yaratılan; steven spielberg tarafından yapılan dizi. toni collette her zaman yüzü ve duruşuyla bana garip gelen ve izlediğim her rolde garip duran bir kadındı. (bkz: the hours) (bkz: little miss sunshine) tara rolünde de biraz öyle. ama diablo cody'nin uçuk karakterlerine de zaten böylesi yakışıyor. aslında bu rol lauren graham'a gitse, dizi tadından yenmezmiş ya, neyse. dizide, ne zaman stresli bir durumla karşı karşıya kalsa, altbenliğindeki kişiliklerden birine sığınmayı adet edinmiş bir annenin hayatı anlatılıyor. yine cesur konular var. altbenliklerden biri 16 yaşında, biri erkek... tara'nın çocuklarından biri asi, diğeri eşcinsel. showtime'a yakışan bir meydan okuma adeta, "diğer dizilerden farklıyım ben" söylemi. güzel başladı, güzel gider umarım.
 • zamanlaması harika dizidir.

  hani bundan birkaç sene evvel 2000l'erin başıyla birlikte gelen alternatif kişilikler, kişilik bölünmesi furyası geçtiğinden kesinlikle klişe damgası yemeyecek. bir fight club'dı bir identity'di yeterince eskide kaldı. bir de sanırım bu rahatsızlığın üzerine bu kadar eğilen veya komedi öğesi bu kadar ağır bir drama dizi hiç olmadı.

  elimizde bir adet en arızalısından klasik amerikan ailesi mevcut. ailede çok az get real'daki ailenin havası varsa da toni collette işleri büyük ölçüde değiştiriyor. bir bölüm t.'ye dönüşüp punk'ımsı kızıyla uçarılık yaparken bir bölüm alice olup the stepford wives'ın en hakikisi oluveriyor ve eşcinsel ve inek oğlunun başındaki problemleri kendi yöntemleriyle çözüyor. son kişilik buck ise tam bir redneck. hem de erkek.

  tara ise obsesif, takıntılı ve diğer kişiliklerine bürünerek ortamdan kaçıp sıyrılan bir karakter.

  bir ilginç nokta da dizinin bir bölümünün 22 dakika ile 40-42dk standartlarından sıyrılıp 30 dakika sürmesi. (buraya edit: showtime araya reklam almıyormuş, ondanmış. *)

  (bkz: united states of leland)
 • --- spoiler ---

  küçük oğlanın gay olduğunun aile içinde nasıl anlaşıldığı ve kabul edildiği konularında diablo cody'nin kalemini ve zekasını takdir etmeyen taş olur.

  --- spoiler ---
 • aynen desperate housewives gibi aile yasamından kirli sırlar ve cozulesi gızemlere atlama gırısımleri yapan dızıdır. dızı sadece deli karı ve alt kımlıklerının komik maceraları değil, tara neden boyle oldu yonune kaymaktadır.
 • gittikçe güzelleşen, tadından yenmeyen dizi.