şükela:  tümü | bugün soru sor
 • merkezi taksim'de bulunan yurtdisi egitim danismanligi sirketi..
 • virginia beachte çalışan öğrencilerini norfolk hava alanından karşılayacak kadar samimi bir şirket. work and travel programı için çok ideal.
 • taksim ofislerinde work and travel ile ilgilenen çok kasarak konuşan, gözlüklü bir bay çalışmaktadır.bir cümlede söyleyebileceği bir şeyi beş cümle kurarak anlatır.maksat konuşmak olsun.
 • amerika'da uzun dönem staj için görüşmeyi düşündüğüm firmalardan biri. diğerleri elt, advis, global vizyon.
 • izmir ayağında iş görüşmesine çağırdıkları adaylara dil okulu tarzı programları pazarlamayı deneyecek ciddiyetteler.. güzel taktik aslında. neden müşterinin ayağına gidip onları ikna etmekle uğraşasınki. çağır gelsinler. dimi ama..
 • marriott baton rouge, louisiana'da yapmakta oldugum stajim icin aracilik yapmis ve 1.5 ay icinde islemlerin tamamlanmasinda yardim etmis firma.
 • work and travel programı katılımı için en az advanced seviyesi isteyen firma.5 dakika içerisinde ingilizce seviyenizi ölçebilecek kadar yetenekli çalışanlara sahip.bir insan türkiye'de zaten çoğu kez ingilizce konuşma fırsatına sahip olduğundan kelime haznesinde bulundurduğu kelimeleri 5 dakika içerisinde pratiğe dökmesi kadar doğal birşey olamaz.tam olarak advanced seviyesine sahip olduğum düşünülmediğinden kendileri ile bu programa katılamayacağım söylendi.oysa ki ben ingilizce'yi hallettiğimi ve amerika'da almanca öğrenmeye artık hazır olduğumu düşünüyordum.

  tanım : bu kadar uğraşacaklarına "elimizde iş yok/kalmadı" gibilerinden bir cümle kurarak durumu çok kısa sürede sonuçlandıracak iken daha eğlenceli yollara başvuran çalışanlara sahip şirket.

  en azından bence bir uğrayın, ingilizce seviyenizi ölçsünler ondan sonra work and travel ile amerika'da almanca öğrenip öğrenmemeniz gerektiğine karar verirsiniz.
 • work & travel departmanından başka eğitim & kariyer departmanı var bunların ki burada çalışanlar hakikaten bilinçli ve yapmacık tavırlardan münezzeh tutulabilecek kibarlıktalar. vize alamayacak adama açık-seçik senin vize alman zor; boşuna masraf etmiş olursun diyorlar.* buna rağmen adamı başlarından da göndermiyorlar. sebeplerini anlatıyorlar tek-tek.
  arkada 'ben kayda geldim amaa' diyen zengin tikisine cevaben de 'bekleyiniz hanımefendi lütfen; şu anda öğrencimizler ilgileniyoruz' diyebiliyorlar. şaşırtıcı bir şekilde para kazanamayacakları kişiye bile yardımcı oluyorlar.***
  birşey satmaya çalışmıyorlar öğrenciye. açık açık soruyorlar. 'hangi bölümde okuyorsun', 'hayallerin neler', 'akademik kariyer düşünüyormusun' gibisinden ve gerçekten de ona göre alternatifler sunuyorlar, tercihi öğrenciye bırakıyorlar. hobilerin ne diye bile soruyorlar. ne alakası var sorusuna cevabı da yapıştırıyorlar, ona göre tavsiyede bulunuruz gibisinden; sunuyorlar da.
  süreçlerinin şeffaf olduğunu iddia ediyorlar. faturalar, ödemeler...
  her bölümün başka bir danışmanı var; yani ne iş olsa yaparım abi modunda değiller. yabancı dil, üniversite,staj hatta vizeyle bile ayrı bir kişi ilgileniyor. yalnız danışmanlar hakikaten farklı tipte ve renkteler onu çözemedim pek!
  diğerleriyle kıyaslayınca gerçekten açıklayıcı bir internet sayfaları var. yalnız internet sayflarında içi boş linkler de yok değil!
  öğrenciyle öyle bir ilgileniyorlar ki başka yere kayıt olmaya utanıyor insan.
  buraya gitmiş bir öğrenciniz var mı deyince, gidenlerden birini arayıp, bir öğrencimiz var aklında sorular varmış müsaitseniz sizinle konuşabilir mi diye sorup telefonu size uzatabiliyorlar.
  kısaca, yüzlercesi arasından en dürüst yurtdışı eğitim danışmanlığı firması.****
 • işini ciddiye alan ve sorunsuz bir work and travel geçirmeniz için elinden geleni yapan bir eğitim danışmanlığı şirketi. prgrama katılmaya karar verdiğiniz andan itibaren bütün işlemleri sorunsuz bir biçimde atlatmanız için her aşamada yardımcı olurlar. diğer şirket öğrencileri zaman zaman işsiz kalabilirken, ut öğrencilerinni işsiz kalma olasılığınız benim bildiğim kadarıyla yoktur. daha fazla yardım için bana ulaşabilirsiniz her konuda yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.
 • 2013 yaz aylarında work and travel yapmak için kayıt olduğum şirket. amerika'dan dönünce görüşlerimi yazarım artık.