şükela:  tümü | bugün
 • 8 temmuz 2018 çorlu tren kazası sonrasında adı duyulan ve sirkeci- uzunköprü hattını yenilemiş olan inşaat firması.
  link
 • tren kazasının olduğu hattı yenileyen şirket: unitek inşaat

  tekirdağ'daki tren kazasının yaşandığı hattı yenileyen şirket unitek inşaat. sirkeci-uzunköprü demiryolu inşaatı şirketin tamamlanmış projeleri arasında yer alıyor.

  tekirdağ'daki tren kazasının yaşandığı köprünün toprakla doldurulmuş bir derenin üzerine yapıldığına ilişkin görseller kamuoyuna yansırken hattın yenilenmesinin unitek inşaat tarafından yapıldığı da netlik kazandı. şirketin web sayfasında tamamlanmış işleri arasında "sirkeci-uzunköprü demiryolu inşaatı" yer alıyor. şirketin tamamlanmış işleri arasında istanbul-ankara yüksek hızlı tren hattı projesinde heyelan önlemeye yönelik işler de bulunuyor. ayrıca devam eden işler arasında bir dizi demiryolu projesi dikkat çekiyor. bunlara ek olarak şirket 3. havalimanı akaryakıt terminali, çanakkale köprüsü açık deniz köprü kazıklarının çakımı gibi projelerle birlikte arifiye-pamukova 2. demiryolu hattı yapımını da üstlenmiş durumda.

  unitek inşaat'ın kamu ihalelerinin tescilli firmalarından olduğu görülüyor.

  kazada teknik ihmal büyük

  demiryolu uzmanı, sol okuru bir mühendis tekirdağ’daki kazayı değerlendirdi. kazanın gerçekleştiği bölgedeki gibi köprü veya menfez giriş çıkışlarında yaklaşım dolgusu olması gerektiğini ancak fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla böyle yaklaşım dolgusu ya da benzeri risk önleyici başka bir imalatın yapılmadığına işaret etti. aynı zamanda bu tür durumlarda arızaları haber vermek üzere görev yapan “yol bekçileri”nin demiryollarındaki özelleştirme uygulamaları nedeniyle devre dışı bırakılmasının da önemli bir etken olduğuna dikkat çekti.

  kaynak
 • 4 ortağın kurduğu inşaat şirketi

  (bkz: yusuf muhtar vidinli)
  (bkz: levent can)
  (bkz: mesut kuruoğlu)
  (bkz: mustafa kemal ünlüer)
 • yaptığı birçok projeden de anlaşılacağı üzere devlet ihalelerine abone olan inşaat şirketi. çanakkale köprüsü işini almasında limak'ın büyük desteği olduğunu diyolla. müteahhitliğini yaptığı sirkeci-uzunköprü hattı üzerinden meydana gelen 8 temmuz 2018 çorlu tren kazası nedeni ile kamuoyunu bilgilendirmekle mükelleftir. çanakkale köprüsü işi, diğer devam eden ve tamamladığı projeleri ile adını tekrar tekrar duyurma potansiyeli mevcut. dünya küçük bu ülke daha da küçük...
 • şirketin kurumsal sayfasını açarsanız konuyla ilgili açıklamasını okuyabilirsiniz. söz konusu hat üzerinde bir çok şirket çalışmış ve unitek inşaatın sorumlu olduğu alan kazanın olduğu alan değil.

  tam olarak okumak isteyen baksın

  unitek açıklama