şükela:  tümü | bugün
  • ankara 3. sulh ceza hakimliği'nin unitek inşaat sanayi ve ticaret a.ş.'nin talebi üzerine verdiği 19.07.2018 tarih ve 2018/5501 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
  • bir inşaat firması.

ufak bir google aramasıyla "sirkeci-uzunköprü hattı halkalı çerkezköy istasyonları km:38+000-56+000 ve km74+0000-96-000 altyapı iyileştirmesi" işlerini yapmış olduklarını görüyoruz.

peki bu ne demek oluyor? 8 temmuz 2018 çorlu tren kazası sonrasında kusurlu ilan edilen firma olmuşlardı.
    kaynak

firmanın belirttiğine göre ise söz konusu iyileştirme işleri ile kazanın bulunduğu yer arasında 50 km bulunmaktaymış.
    kaynak

ancak internette kaza ile ilgili haberlerde kazanın kaçıncı km'de gerçekleştiğine dair bir bilgi bulunmamakla birlikte, firma tarafından kazanın gerçekelştiği iddia edilen bölgenin altyapısı hangi firmaya ihale edildiğine dair de bir bilgi bulunmamaktadır. bu konular açıklığa kavuşmadığı sürece firma zan altında kalmaya devam edecektir.
  • kazada itibar zaten mikilmis biz de miksek azcık ne olurdu?
  • çorlu tren kazasındaki sorumlu ismin ki oldugunu oturup takip edememiştim, mahkeme kararı sonucu bilgim oldu...

tanım: çok güzide bir inşaat firmasıdır.
  • mahkeme kararı ile entry sildiren firma.

8 temmuz 2018 çorlu tren kazası ile alakalı sorumlulukları var mı sorusu akıllara geliyor?

"kazanın gerçekleştiği tren hattı üzerinde bakım ve denetim çalışmaları hangi kurum veya firmalar aracılığıyla yapılmıştır? “unitek inşaat” adlı şirketin hat üzerinde bakım çalışmaları yaptığı doğru mudur?"

kaynak
  • sanırım yaptığı işten utanç duyup (!) , kendisi hakkındaki yazılanları sildiren firma
  • girdiğim entry'i mahkeme kararı ile sildiren firma. kendilerini tebrik ediyorum. şunu asla unutmasınlar; gerçeklerin ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu var!