*

şükela:  tümü | bugün
 • bir müzik şirketi.!
  türkiye kanalı şu sıralar kan ağlamaktadır.! telefonları kesik, e-mailleri aktif değildir... içlerinde bulundukları bu durumun tek bir açıklaması vardır.!**
 • universalden albüm çıkartanlardan bazıları
  enrique
  metallica
  limp bizkit
  guns n roses
  eminem
  d12
  keane
  black eyed peas
  bon jovi
  cure
  danny vera
  diana krall
  era
  50 cent
  nelly
  nelly furtado
  no doubt
  rasmus
  nicklebask
  sting sugababes
  petra

  yerlilerden ise
  yalın
  athena
  şebnem ferah
  cartel
  müslüm baba
  nalan
  ayşe hatun önal
  zeynep mansur
  soner arıca
 • güvenilir kaynakların ne yazık ki yarın türkiye'deki faaliyetlerinin biteceğini duyurduğu şirket...

  haftalar önce süha yavuz'un gazabına gelen şirkette dile getirilemeyen bir "ne olacak şimdi" durumu vardı...

  şimdi asıl rammstein'ın albümü nasıl gelecek buraya ben onu düşünüyorum... tabi bu arada orada çalışan çok sevdiğimiz dostlarımız var. gerçi başarılı insanlar, bakarlar başlarının çaresine ama şu an pek neşeli değillerdir sanırım
 • nirvana, guns n' roses ve the cure'un geffen bunyesinde oldugunu dusunursek, geffen'in de universal bunyesinde oldugunu dusunursek, "ne olacak lan simdi" dedirten muzik sirketi. hayir ben alacagimi aldim, fekat genclik icin endiseliyim. *
 • bundan sonra her yabancı merkezli müzik şirketi gibi, yurtdışından türkiye'ye ithal albüm getirecek müzik şirketi. universal music international, bundan böyle büyük grupların, dünya çapındaki sanatçıların albümünü ihraç edecektir türkiye'ye.
  ülkede zaten ithal edilen albümle* türkiye'de üretilen albümün*, fiyatı aynı olduğu için, pek bir fark etmemektedir. bundan böyle sadece alınan cd'lerde türkçe "kopyalamak yasaktır, aksi hede. yasaya göre suçtur" ibaresi görülmeyecektir.

  olan, yeni çıkmış grupların, adı pek duyulmamışların açısından kötüdür, çünkü bunlar genelde riske girilip ihraç edilmez hemen.

  meydan sony music'e kalmıştır haliyle.
 • türkiye şubesinin kapanmasıyla birlikte oldukça geniş bir sanatçı kesiminin artık albümlerinin ülkemizde yer almayacağı yazılı ve görsel basında duyuruldu.bugun 20-35 milyon tl arası değişen yabancı cd fiyatlarının bu olası grupların yeni albumler cıkarmasıyla birlikte yurtdısından albümler ithal gelecektir.böylece raflarda yer alan orjinal albümler ithal olması sebebiyle de daha yüksek fiyattan dinleyicilere ulaşacak.
 • türkiyedeki şubesi kapanmakta olan müzik firması.
 • turkiye $ubesini kapatmı$tır.. sebnem ferah ve yalın gibi $arkıcılar ba$ka firmalara geçmek zorunda kalacaklar..
 • dünyada beş büyükler (five majors) olarak adları geçen emi, sony, universal, warner ve bmg plak firmalarından biri. bunlardan türkiye ofisini ilk kapatan bmg idi. universal de kapaninca türkiye'de ofisi olan tek şirket "sony music türkiye" kalacak. türkiye'deki müzik endüstrisinin çökme eğilimine geçmesi sonucu yabancı sermayenin kaçması, kısır döngünün ivmesini artırmaktadır.
 • jazzland in de bağlı olduğu şirket olması dolayısıyla artık jazzland plakları da*ele geçemeyen ,şubesinin kapanması kafa kurcalayan ,her cd bakmaya gidişte ne olacak bu universal ın hali şeklinde dükkan erbaplarıyla sohbetler yaptıran olmazsa olmaz oluşum.

hesabın var mı? giriş yap