şükela:  tümü | bugün
 • "universal studios hollywood" ve "universal studios florida" olarak da bilinirler...ikisinde de genelde aynı atraksiyonlar vardır...tek farkları hollywood da jurasic park , florida da twister olmasıdır..
 • florida'da stüdyoları olan kurum. twister, back to the future, mummy gibi bir sürü filmin gerçeğini yaşadığınız bir yerdir.
 • los angeles'takinde sabahtan aksama bir gün geçirilibilecek kadar çok ilgi çekici bölüm bulunmatadır. ben eskiden gittim ama herhalde hala vardır, back to the future ya da flintsones standlarında her iki filmin efsanevi arabalarına binip resim çektirirsiniz, gösteriler var onlara girip izlersiniz...oldukça güzeldir.
 • back to the future ve jurasic park ride'ları pek eğlencelidir. jurassic park ride'ında donunuza kadar ıslanırsınız. e.t. ride'ı vardır çocuklar için. backdraft turunda deli patlamalar, alevler yangınlar görürsünüz. psycho'nun çekildiği evin önünden geçersiniz. jaws'ın yaşadığı gölü görürsünüz. metro istasyonunda yaşanan sel, yol çökmesi, metronun havaya uçmasını canlı yaşarsınız. çok para verirsiniz ama en azından bir kez görmeye değer. bildiğim kadarıyla farklı ülkelerde yer alsalar da universal studios konsepti aynıdır ve her yerde aynı turlar, ridelar vardır.
 • calısma ortamını cok ozleyecegim, calısanlarına super beles imkanlar saglayan ama hatıra alacagım diye nerdeyse aldıgım paranın yerısını geri verdigim, çalısanlar adına gulumsemenin neredeyse zorunluluk gibi oldugu ama bir sure sonra zaten can sıkıntısından sapıtıp neseli sacma salak eglendirici davranıslar sergilemeye baslanılan, 10-5 kuralını calısanlarını kafasına kafasına kakan artık bunun hakkında geyiklerle daha cok eglenilen, girisle birlikte 6 ayrı dekorlu adadan olusmus ve buralarda calısanların kostumlerine kadar her turlu ayrıntı dusunulmus,ziyaretcilerin orada gecirdigi her dakikanın bir filmin parcası oldugunu ve bunun onlar icin muthis bir deneyim olması icin herkesin elinden geleni yapması gerektigini vurgulayan ve bu sekilde "we will win" sloganını hırsla tekrarlayıp duran, bana ilk paramı kazandıran ve cok cok ozleyecegim mekan.
 • (bkz: orlando)
 • warner bros'tan sonra en zengin 2. film arşivine sahip olan film stüdyosu. zira universal'ın arşivinde tam 5000 film bulunmaktadır.
 • http://www.universalstudioshollywood.com/

  gitmeden önce haritası incelenip bir plan yapılması yararlı olabilir zira bazı şeylerin saatleri var ve salak salak dolaşıp "hadi şimdi buna binelim" derseniz her şeye zaman yetmez, o kadar para verip bir de bir şeyler kaçırmak da hoş olmaz. (biz onu six flags'de denediğimiz için burda adeta a planı şöyle şöyle, o aksarsa b planı uygulanacak falan diyerek askeri ciddiyette davrandık) geziye "upper lot" denen yerden başlamak ve ilk olarak jurassic park'a girmek de baya mantıklı, donunuza kadar ıslanıp bir müddet sıcaktan pişmemeyi sağlayabiliyorsunuz.

  en süper şeyse studio tour dedikleri kısım. psycho'nun oteli olsun, desperate housewives'ın sokağı olsun çeşit çeşit setten geçiyorsunuz, iki dakika da bir ya bir şey patlıyor, ya sel oluyor, ya da bir canavar saldırıyor. pek güzel.

  bu arada tıpkı six flagsteki gibi work and travella gelmiş öğrencilere rastlama imkanınız çok yüksek, bunun da flash pass ve yemek indirimi gibi çeşitli artıları mevcut gene. çalışanların isim etiketlerini kesmeyi ihmal etmemek lazım yani. bağırarak türkçe konuşmayı alışkanlık haline getirmek de aynı işi görebilir.
 • ailece eğlenmek için çok keyifli bir mekandır. özellikle kendi aileniz ve simpsonlarla resim çektirmenin tadından yenmez. hollywood da ''house of horror'' diye bir yapıda vardır diğerlerinden farklı olarak. içinde ölü gelinler, karşınıza her an atlayabilen eli bıçaklı, gri saçlı, önlüklü elbiseli yaşlı büyükanneler, insan kasabı ve de ceset odası mevcuttur.
hesabın var mı? giriş yap