*

şükela:  tümü | bugün
 • bielefeld üniversitesi. eski alman sisteminden kendini kurtarmış, bolonya modelini örnek almış okul. almanya'da master yapmak istediğinizde bir süre oryantasyon seneleri ile sizi oyalamayacak okullardan biridir. lisans egitimi 3, yüksek lisans eğitimi 2 senedir. seçtiğiniz bölüm modüllere ayrılır. örneğin ingiliz dili edebiyatı masterı yapmak istediniz. gidip mecburen linguistik dersi aldırmazlar size. kafanıza göre takılır, ders programınızı şekillendirirsiniz.
  daha ayrıntılı bilgileri sonra yazarım
  biraz daha bilgilenmek isteyenlere:
  (bkz: http://www.uni-bielefeld.de/)
 • http://www.uni-bielefeld.de/…tos/images/uniluft.jpg adresindeki bir resimden de görülebileceği üzere, birbirine bağlı çok sayıda binadan oluşmuş, tüm bölümleri ve fasiliteleri aynı yerde bulunan bir alman üniversitesidir.
  sosyoloji dalında avrupa'da önde gelen okullardandır.
 • otoparkında sadece bayanlara özel, korumalı, güvenlik kameralı otoparkları olan üniversite. gece yarıları kütüphaneden cıkan hanımların can güvenliği içün.

  edit-düdüt: bayanlara özel bilgisayar lab.ı falan da varmış..
 • almanlara ozgu, bunaltici bir agir sanayii havasi var bu okulda. ana binasinda yururken istemsizce atrocity exhibition mirildanip durdum.

  uluslararasi bi ogrenci kitlesi yoktur. durgundur. baygondur.
 • 2 sene boyunca yabanci ögreci danismanligini yaptigim, hakkinda bilgi isteyenlere yardimci olabilecegim okul. 100 ögrencisinden onbesi yabancidir, dünyanin en iyi sosyoloji bölümlerinden birine sahiptir.
 • genel öğrenci komitesinin (bkz: asta) kız öğrenciler için bir mastürbasyon workshopu düzenleyeceği üniversite. bu workshopta kadınlar mastürbasyonun püf noktalarını öğrenecekmiş. üstelik pratik uygulamalı. ilk bölümde teori, ikinci bölümde ise katılımcılar mastürbasyon yapacakmış. bunun için el aynası, havlu ve kayganlaştırıcı jel getirmeleri gerekiyormuş.

  workshopun adı "möseale ejakulation - die votzen spritzen zurück!" . türkçe'ye "amsal boşalma - amcıklar geri fışkırtıyor!" olarak çevrilebilir.

  bu workshop bir öğrenci organizasyonu olduğu için üniversite yönetimi karışamıyor. workshopun maliyeti 250 € ve bu para asta'nın bütçesinden karşılanacak, yani üniversitenin ayırdığı bütçeden.

  https://www.welt.de/…n-nun-masturbieren-lernen.html
 • „gesellschaft, macht, geschlecht“ (toplum, güç, cinsiyet) temalı etkinlik günleri çerçevesinde düzenlenecek olan mastürbasyon workshopuyla tartışma yaratan alman üniversitesi.