85 entry daha
  • şu dakikalarda teselli aramak için beni bu başlıkta gezdiren boşluk. gerçekten bitmeyen boşluk yapmışlar. ince ince kemiriyor insanı.

şu dönemde enerjisi tükenmiş, umutlarını kaybetmiş, her gün ölüp dirilen, gecelerini olur olmaz uykudan uyanıp napıyorum lan ben diyerek geçiren, psikolojikman çökmüş bütün mezun işsizler; hepinize sarılıp ağlayasım var ya! nerdesiniz? ingiltere'de yalnızlık bakanlığı kurulmuş biz de boşluğa düşmüş işsizler bakanlığı kuralım çok mu?
  • böyle bir huzur boşluğu oluyo önce, sonra eve dönerken otobüse kart basıyosun ya, işte o öğrenci değil tam oluyor..bi koyuyor ki adama sorma.
    sonra askerlik için bekliyorsun, bir işe girsen giremiyorsun, girmesen para lazım,
    öğrenci evinin adı oluyor mu sana bekar evi.
    öyle boş bir dönem işte, mecbur yaşıyorsun o boşluğu.
  • işe girince her şeyin ne kadar boş olduğu, işe yaramaz işlerle iştigal ettiğini farkettiğin zaman yaşadığın boşluktan büyük değildir.
  • askerliğini hemen aradan çıkartıp işine gücüne bakacak erkekler için olmayan boşluktır.
  • ilk sabah ictimasinda geçecek olan boşluktur
  • özellikle çevre baskısının tetiklemesiyle, üniversite bitince değil, aslında son sene yaşanmaya başlanan ve üniversite hayatını tamamen hafızadan silinene kadar yaşanan boşluk. iş güç kurulup, çoluk çocuğa karışınca artık o boşluk isim değiştirip orta yaş krizi halini alıyor. yani aslında hep bir boşluk içindeyiz.
35 entry daha
hesabın var mı? giriş yap