şükela:  tümü | bugün soru sor
 • manyak mısın kısmına kadar aşağı yukarı aynı şeyleri yaşamışız. 21 yaşımda girdim 29 da çıktım gençliğimin amına koydu resmen.
 • genel geçer bir yorum olsa da üniversite hayatından zevk alamayan insan normal hayatta yarrağı yiyecektir diye düşünüyorum. arkadaş üniversiteyi beğenmemiş ,başka yere geçmiş, ikisi epey farklı şeyler.

  arkadaşı da cesaretinden dolayı kutluyorum bu arada.
 • kesinlikle benim.

  vakıf üniversitesinde, zor bir bölümde bin bir zorlukla okudum. ailemin yaptığı fedakarlıkları o üniversitenin genel öğrenci profili gibi davranarak piç edemezdim.

  bende deliler gibi çalıştım, dereceyle okul bitirdim. geriye dönüp baktığımda yaptığımın doğru olduğunu görebiliyorum. fakat bir daha geri gelmeyecek yıllarımı inekleyerek geçirmiş olduğum gerçeğini de düşünmeden edemiyorum.
 • ntv spor+ketçaplı makarna+çay+batak dörtlüsünün neyinden zevk alacaksın dediğim insandır.
 • tebrikler. ne dememiz lazım anlamadım?

  mezun olunca kimse üniversitemi sormadı denmiş.

  sevgili genç arkadaşlarım, şu mına kodumun okulunu birileri sorsun diye okumuyorsunuz. kendiniz için okuyorsunuz.

  benim okuduğum okulu da bana son 5 senedir soran tek kişi yok. kızlar bile sormuyor arıtk. eskiden kızlarla tanışınca sorarlardı ama artık para pulum işim gücüm olunca onlar bile nerde okudun demiyor, geçti gitti. yaşlılar falan sorardı eskiden ne okuyon evladım diye. onlar bile artık işin gücün ne bu paranın suyu nerden geliyor lan iblis minvalinde sorular soruyor.

  ama kimsenin okulumu sormuyor olması benim yarrak gibi bi okulda okudum gerçeğini değiştirmiyor. şimdiki aklım olsa çimlerinde zevk almak için değil sırf ismiyle dahi vizyonumu 3 e katlayacak bi okula yazılmak için terimin son damlasına kadar kasardım.

  benim üniversite hayatım çok zevkliydi. sik sokun haddi hesabı yoktu valla. makara kukaranın kralını yaptık.

  keşke yapmasaymışım. makara kukara yaşı 3-12 yaş aralığıdır bana göre. sonrasında hep hayatın için çabalamalı ve bir şeyler eklemelisin. zaten o çabadan artan zamanında zevk sana otomatik gelmye başlar.
 • üniversite hayatı diye anlatılanlar: eğlence, yeşil çimlere uzanmak, gitar, kızlar, seks, gevşek muhabbetler, pis öğrenci evlerinde partilemek...

  üniversite hayatından beklenmesi gerekenler: derin akademik bilgi, zor dersler, yepyeni bir bilimle uğraşmak, emek vermek çaba harcamak, genişlemiş zenginleşmiş bakış açıları, kültür-sanat faaliyetleri, yeni zevkler, aydınlanmış bir kafa...

  birçok üniversite öğrencisinin hayalkırıklığına uğrama sebepleri beklentiyle ilgili şeyler.