şükela:  tümü | bugün
  • yüzyılın geyiği.

evet adam gidiyor işletmeyi işletme bilimine katkıda bulunmak için okuyor.

tıp fakültesini hayatı boyunca bedava hasta bakmak için hobi olarak kıçını yırtarak bitiriyor.

psikoloji bölümüne giren her 100 insandan 90'ınını en büyük hayali terapist olmak değil.

hemşirelik bölümünde pratik uygulamalar makale yazılsın diye yaptırılıyor.

staj diye bir şey yok çünkü dünyada.

inşaat mühendisi atom parçalayacak iş bulmayacak.

ama amına koduğumun salağı geliyor buraya "omo onovorste iş bolmok içon okonmoz kültör için okunur" deyip geveliyor.

üniversite iş bulmak için okunmazmış götüm benim, o ancak babasının şirketinde yeri hazır sırf babasına "oğlun lise mezunu" demesinler diye özel okulda 2 sene okulu uzatıp 4 senelik özel okulu 6-7 senede bitiren angutlar için geçerli.
  • dogrudur.

hatta universite is buldurmak icin okutmaz da.

bugun akademi icin lisans egitiminin 3 nedeni vardir bunlardan ikisi esas 1 talidir.

1) arastirmaci olmak yolunda gidenleri yetistirmek.

2) bilmek isteyene ogretmek

3) (tali olan) toplumun harcanan paraya ses cikarmasini engellemek. bu da iki sekilde engellenir.
    a) toplum cahil kalirsa pluto'ya giden aracin tutar sebebini sorar, daha dogrusu yollamayin der.
    b) toplumu egitsen de bir kismi hala pluto'ya arac yollamayin ben arabami yenileyecegim der. ona da bak senin cocuguna da ogretiyoruz o da isterse meslek sahibi olur araba alir der cenesini kaparsin.
  • kızlar/kadınlar için doğru olabilecek önerme.

üniversite çevremde tamı tamına 4 kız arkadaşım sevgili oldukları heriflerle evlendiler. hem de biri hemen mezuniyetten 2 hafta sonra.

olan biz erkeklere oluyor kısaca.
  • her şeyin maddi olarak değerlendirildiği bir ülke için olması mümkün değildir. her fırsatta meslekleri maddi olarak karşılaştırma yapılan yerde ' dinime küfür eden, müslüman olsa bari ' tarzı göbekten atma bir düşünümdür.