şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: sikerler)
  • sigara ile başlanıp başka kulvarlara yelken açmak isteyenlerin yasaklarındandır.. bu durumda tekel'in, phillip morris'in, johnnie walker'ın... (distiribütörlerinin) yasaklanmasını - kapatılmasını da beklemekteyim..
    (bkz: üreten bizsek tüketen neden biz olmayalım)
  • liselerde on sekiz yaş üstü öğrenciler eğitim öğretim kurumu, kamusal alan vs. diye kovalanır üstüne para öderken, bir yandan oh olsun bir yandan da biz ne yapacağız şimdi diye karşılanacak uygulama.
  • bir aksilik olmazsa haziran sonunda mezun olacak bünyenin, çıkış belgesini aldıktan sonra kampüsün orta yerinde keyif sigarası yakmasına engel olamayacak uygulama.

(bkz: kriz bizi inşallah teğet geçecek)

edit: yaktım o keyif sigarasını.
  • binaların içinde yasaklanması çok gerekli ve kesinlikle destekliyorum ama tüm kampüsü dahil etmenin mantığı nedir anlayamadım. sonuçta üniversiteden bahsediyoruz. öğrencilerin hepsi 18 yaşından büyük insanlar. sigara içmenin risklerini biliyorlar ve kendi vücutları üzerinde her türlü tasarruf ehliyetine sahipler. öte yandan sigara uyuşturucu gibi kullanımı yasal olmayan bir madde de değil. açık hava alanlarını da kapsayan bu yasağın nedenini anlamak imkansız. aklıma tek bir neden geliyor, o dakraldan çok kralcı olmak.
  • nedense bogazici universitesi'nde goremeyecegimi ongordugum uygulama. **
  • üniversite kapılarında sigarası ağzında öğrencilerin eylem yapacağı yasaktır. siyasi partiler için seçim malzemesi de yapılabilir.

velev ki sigara sağlığa zararlı olsun...
  • burnumun ve boğazımın bayram etmesine sebep olacak, başkasının dumanını çekmek zorunda kalmıyacağımı düşündürten karadır.
  • sigara içen öğrencilerin, içmeyen öğrencilere bakıp bakıp özenmesin diye uygulamaya geçecek kuraldır.

bu kampüs dediğimiz yer benim bildiğim böyle ferah ferah, açık hava, ağaçlar var çimler var falan bir yer. içmeyen insanların içen insanların dumanından etkilenmesi gayet güç. tek sebebi içen üniversitelinin içmeyen üniversiteliyi sigara içmeye özendirmesi. evet evet başka da bir sebebi yok gibi duruyor.
  • dünyanın en salak, nice kıçlar yırtılsa uygulanamayacak, yasaklamasıdır. koca kampüste sigara içerken kaç kişiye müdahale edebileceklerini merak ediyorum gerçekten.
    (bkz: bir nefesten birşey olmaz tayyip)