şükela:  tümü | bugün
132 entry daha
  • şahsen 17buçuk yaşındaydım ve üniversite sınavının ve kaydının ardından yetenek/burs sınavı kazanmıştım. kaydolmuş bulunduğum hacettepe üniversitesi "reşit degilsin" diye lise diplomami geri vermemişti, e ne yapsaydım? neyse ki ankarada mümkün oluyor babayı apar topar işten çağırıp, mesai saati sonuna kadar biyolog olmak istemediğime ikna edip, ucu ucuna yetişip bilkent'e kayıt yaptırmak. ebeveyn kandır candır gençler boşverin sözlük tayfasını onlarla gidin üniversite kaydınıza.

edit: bilkent bana burs vermese biyologdum, şimdi müzikoloğum, hayatımda verdiğim en iyi karar!
  • ben babamla gitmiştim. inşallah çocuklarım üniversiteyi kazanırsa onlarla da ben gitmeyi isterim. bazı düşük zekalılar anlamasa da anne babalar için çocuğunun üniversiteyi kazanması gurur vericidir, yanında olmanın nesi kötü?
  • evet ablamla gitmiştim ve ablamı başörtüsünden dolayı kapısından içeri almamışlardı. nasıl ya dedim nasıl almazsınız. allah kahretsin dedim. kendim gittim kaydoldum. 4 yıl okudum toplasan 2 yıl anca gittim okula ve bitirdim.
  • anadolu ilçesinden kalkıp istanbul'a gelmişim, hayatımda ilk defa evden ayrılmışım, yol bilmem iz bilmem tabi ki ebeveynimle gittim. müjde ar gibi kahveye girip ağalar beyler istanbul'a nasıl gidilir diye sorsam daha az kezban mı olurdum acaba?
  • ben sabah şort,tişört kombinasyonu ile okula gittiğimde ellerinde valiz yanında aile bireyleri olanları görünce bayağı tuhaf karşılamıştım,hadi kızlar neyse de erkek adam yanında ailesini neden getirir ki
  • ben geldim iyiki de geldim o kayıt günü ailemin gururu her şeye değerdi, eğer benimde böyle bir şansım olursa gururlanmak için bende giderim
  • ne var ki bunda dediğim tiplerdir? 18-19 yaşında gencecik çocuklar heyecanlarını, mutluluklarını ileride başlarına geleceklerden habersizce aileleri ile paylaşıyorlar.

geçenlerde mezun olduğum üniversiteye yolum düştü, kayıt zamanıymış. baktım aileleri ile pıtı pıtı yürüyen genç yetenekler resmen otobana çevirmiş ortalığı. önce bi duygulandım, sonra ne güzel dedim

her bi haltı eleştirmeyin demiyorum, yine eleştirin. ama eleştirmiş olmak için eleştirmeyin anasını satıyim
  • bazı insanlar çocuklarına o kadar değer veriyor ki yalnız bırakmayıp kalacağı yurt kayıt vs. işlemlerini beraber halledip geri dönüyor ama bazı hayvan oğlu hayvanlar var ki ailesi gitse de kurtulsak diye dua ediyor resmen salıyor üniversiteye ondan sonra bilmem kaç milyon üniversiteli işşiz.
  • o anne baba, çocukları o okula girebilsin diye ne fedakarlıklar yapıyor.bırakın da birlikte gitsin ve yaşasınlar o gururu, ne var ki...anne babadan utanılmaz yanındalar diye rezil falan da olmuyorsun. varsa böyle bir düşüncen çıkar bunu aklından ve arkadaşlarının içinde böyle biri varsa onunla dalga geçmeyi de bırak.sen de anne babanı yanına çekmeye çalış hatta, onları mutlu edersin...gerizekalı...
18 entry daha