şükela:  tümü | bugün
  • 2006 ile 2009 arası yıllardır. 2006 öncesi, sınavlarda alan sorularının sorulmaması ve konuların temel ilkokul bilgisine dayanması sebebiyle üniversite sınavının bir esprisi yoktu. 2006 ile birlikte alan soruları da sorulmaya başlanınca sınav bir şeye benzemeye başladı. 2009 sonrası ise, hem kontenjanların devamlı arttırılması hem de bir sürü sınav getirilmesiyle yine sınavın bir esprisi kalmadı. asıl cefayı çeken bu yıllar arası sınava girenlerdir. gerisi fasa fiso.
  • kazanmanın zorluğu üniversite ve öğrenci sayısına göre değişiklik gösterebileceğinden bu bir kalite kriteri olamaz.

asıl tartışılması gereken konu üniversite okumanın zor olduğu yıllar. okumadan araştırmadan üniversite bitirilemeyen yıllar.
    babamın bir üniversite artı yüksek lisans ile sahip olduğu kütüphanesi şimdiki profesör kütüphanesi gibi.
    bir kitabı baştan sona okumadan eğitimci olunabiliyor şu an. ister zor ister kolay kazanmış olsun.
  • kesinlikle 1995-1998 arasıydı... üniversite kontenjanı az kişi oranı fazla idi... sonra sınav teke düştü kontenjanlar arttı felan filan... (iyi bölüm kazanmak hala zor... tanım üniversite kazanmak için...

sınavı 1999 kazandım... yalnız zor olan zamanda değil...
  • öys zamanındaki seksleri bilmeyen tıfılların 2006 öncesi ilkokul düzeyiydi yaaa diyerek olayı 2006-2009 zannetmesidir.
  • tabela üniversitelerinin henüz açılmadığı yıllardır.
  • kesinlikle 1994-1998 arasi. oss yi gectikten sonra oys'ye girmeden evde yapilan tercihler (evet sinavdan once) sinav esnasinda teslim edilirdi. kol gibi sorularla molekuler biyoloji ve genetikle baslayan tercihleriniz, tip insaat isletme fizik diye gomulurdu. odtunun iki yillik bolumlerinin oldugu zamanlarda girilen sinavlardi zorlu olanlar.
  • memlekette üniversitelerin üniversite, akademisyenlerin akademisyen, öğrencilerin öğrenci olduğu yıllardı.sadece istatistiklerde memleketteki üniversite mezunu oranının yükselmesi, ekonomik anlamda zayıf olan şehirlerde ekonomiyi canlandırmak için üniversite adı altında lise kalitesinde eğitim verilen, doğru düzgün kampüsü bile olmayan eğitim kurumlarının açılması ve zeka seviyesi düşük olan gençlerin ailelerinden binlerce doları koparmak için açılan ticarethanelerin sayılarının çoğalmasıyla son bulan yıllardır...
  • 1914-1918 arasındaki yıllardır. inanır mısınız savaşmaktan sınava çalışmaya zaman kalmıyordu....
  • "üniversite" kelimesinden ne anladığınıza göre içinde bulunduğumuz yılların da dahil olabileceği kategori. her yere üniversite açıldı açılmasına, ama gerek kazandırdığı ekol, gerek verdiği eğitim, gerek iş hayatında sağladığı avantaj göz önüne alındığında bu "üniversite"lerin taş çatlasa 10%'u gerçekten üniversite sayılabilir ve bunlara girmek de şifre tedarik edecek bir gruba üye olmayanlar için eskisinden de zor.