şükela:  tümü | bugün
 • yıllar sonra pişman olunacak eylem.
 • okuldaki 6. senem olması ve şu andaki sınıfımda tek adamı dahi tanımamam nedeniyle benim de gerçekleştirdiğim eylem. oraya gidip ezik gibi tek başına dolaşmaktan iyidir evde oturmak.
 • okul uzamıştır döneminde bitirmiyordur heyecanı tükenmiştir beklerken ve herşey anlamsızlaşmıştır.
  beklerken tükenmiştir.
 • merasimlerde boy göstermeyi sevmeyen insan davranışıdır.
  yüksek öğrenimde 3 tane mezuniyetime , mesleki sertifikama hak kazandığımda ruhsat törenime katılmamış biri olarak, düğün, nişan, sünnet, cenaze gibi merasimleri de sevmediğimi hatta ve hatta hiç haz etmediğimi belirtmek isterim.
  saçını başını yaptırıp da törenlere ailecek katılıp fotoğraflarını instagram vb mecralarda paylaşan, çerçeveletip anı olarak oraya buraya asan insanları da hoşgörü ile karşılayıp, kendi adıma çiğ bulduğumu da saklayamam.
  bakın bu çok önemli " kendi adıma çiğ buluyorum" dileyen dilediği gibi davranmakta özgür olduğu gibi ben de istediğim gibi düşünmekte özgürüm. saygılar.
 • bilet işlerini son güne bırakıp araya giren tatil nedeniyle mezuniyeti unutarak gerçekleştirdiğim durum. ulan o kadar adam da sordu yani geliyor musun diye nasıl aklımdan çıktıysa artik az önce instagramda önüme fotoğraf düşünce farkettim.

  neyse param cebimde kaldı diyerek geçiştireceğim durumu.
 • töreni bilemem ama baloya katılmayarak mantıklı davranan insandır. tek gece sürecek baloya 270 tl domalmak kerizliktir. aynı fiyata 2 gece 3 gün balo süren balolara giden arkadaşlarınızı biliyor olmanıza rağmen o parayı veriyorsanız sıkıntı büyük.
 • iste bu benim. 4 yillik fakulteyi 3 yilda bitiren tek mezun ol. tum fakulte 4.sinif kayitlarini yapmaya geldigimde gecici mezuniyet belgeni almaya gel, ne toren ne balo ne de baska bir etkinlik..

  blirzkrieg savasini yuruten alman tanklari mi yoksa benim gibi aceleciler mi..
 • 2 kere direginden dondugum durum.

  ilkinde kesinlikle gitmeyecektim, arkadaslar "abi hatira olur" diyerek ikna ettiler gittim. iyi ki de gitmisim dedim, yillar sonra acip fotograflari arkadaslara gosterebiliyorum simdi. gitmemis olsam "eheheh" bir durum olacakti.

  ikincide de kol gibi masraflar yuzunden gitmeyecektim. sonra ilkinde gitmemekten vazgecisim aklima geldi de gomdum parayi gittim. 5-10 yil sonra "iyi ki gommusum o parayi" derim buyuk ihtimal.

  millet en ufak bir basarisindan bile gurur duyuyor, ki psikolojik olarak gerekli bir sey. kisi bokunu cikartmadan kendi basarisini takdir etmeyi de bilmeli. okul uzasin uzamasin sikinti edilecek, heves kaciracak durum degil. bitiremeyen de var yani. yani o "merasimde bulunmayi sevmeme" tripleri gelecekte uzulmenize, pisman olmaniza sebep olabilir. yaslaninca acip bakacak bir mezuniyet fotografinin olmamasi uzebilir kisiyi.

  60-70 yasindaki halinizi uzmemek icin gidin yani.
 • törene de baloya da katılmadım, öyle keplü küplü fotoğrafım bile yok. şimdi düşünüyorum da iyi ki gitmemişim. onun yerine erkenden memleketime gitmiştim mis gibi.
 • son 3 yil sinavlar haric pek okula gitmeyince, e tabi okulu da uzatinca ben de bu gruba katildim. mezun olamiyorum neden kep atayim. e 5. senemde mezun olurken de bir tane arkadasim yoktu.

  tek guzelligi kep toreninin inonu stadinda olmasiydi. sadece. o cimlere basabilmek icin gidebilirdim, ama o kalabalik manzarayi dusununce o heves de yetersiz kaldi. neyse.