şükela:  tümü | bugün
  • demokrasinin doğru düzgün işlemesi için zaruri olan bir sistem bence. bu kadarla bırakmıyorum tabi ki:

* tesettür butikler: 0.5 oy
    * standart insan: 1 oy
    * üniversite mezunu insan: 2 oy
    * yüksek lisans mezunu: 2.5 oy (ingilizce bilmeden parasını bastırıp ingiltere'ye mba yapmaya gidenleri saymıyoruz)
    * profesör filan, yaşlı bilgililer: 4 oy
    * sevdiğim arkadaşlarım: 4 oy
    * tkp'liler: 20 oy (bakalım millet vekili sokabilecekler mi, meraktan yani)
    * uygur kardeşler, sertaç ortaç filan: -500 oy (oy verdikleri parti haricindeki tüm partilere eşit bölüştürüp dağıtacağız)
    * mortifera'nın oyu: 500000 oy
  • bu uygulama başladıktan sonra genç bakışta anadolu üniversitesi rektörüne gelen soru:

+hocam, oylarımızın üstünde açıköğretim yazıyor mu?
  • daha basidini de düşündüm aslında ilki kadar kusursuz değil ama:

* imam hatip mezunları: -1 oy (oy verdikleri partiden düşeceğiz)
  • elitizm anlayışının güzel bir örneği.
  • hmmm bazı revizyonlara gitmek istedim:

* ezel, aşkı memnu üstüne entry girip duranlar: 0.75 oy
    * her şeye önerme diyenler: 0.25 oy
  • bir takım önlemler almayı gerektiyor. şimdi bir kısım insan da çıkıp ben hayat üniversitesinden mezunum diyebilir. onlar da biz üniversite mezunları gibi entel ve elit olduklarını iddia edebilir. bence bu kişileri ayırmalıyız. onlara üniversite yaşamının, çimler üzerinde yuvarlanıp hippi taklidi yapmanın, partilerde çılgın atmanın insan zihnini geliştirip, siyasi seçimlerini daha ileri seviyeye taşıdığını anlatmalıyız ki, 2 oy hakkı talep etmesin bu insanlar. ben biliyorum bunları. hemen çıkarcılık yaparlar
  • önerme olmayan şeylere önerme diyenlerin oyu -1 oy sayılacaksa benim de destekleyeceğim öneri, tabi bir de benim oyum da en az bi 1000 oy filan sayılmalı, gerekirse tek başıma iktidar olmalıyım.

(bkz: ota boka önerme diyen insanlar)
  • askere gidip "üniversite mezunu" nun sayısal çoğunluk olarak ne demek olduğunu görmeyen bazı insanların ciddi ciddi savunduğunu görmüşlüğüm vardır. gerçi ben demokrasinin bir eşitlik ilizyonu olduğunu düşündüğüm için bence herkesin oyunu eşit saymak ta ayrıca aptallıktır.
  • diktatör olduktan sonraki reformlarımdan biri bu olacak. ülkeye kast sistemi getireceğim.