şükela:  tümü | bugün
  • bakkal ol. en güzeli bence.
  • (bkz: uzun adam)
  • iyi bir kariyer neye göre iyi kime göre iyi?
    tamamen vizyon meselesidir! sığ bakıyor boş konuşuyorsunuz.
  • en yakın arkadaşım edebiyat kazanmıştı.

düşündü taşındı 4 sene bunu oku, sonra kpss atanamama falan ne uğraşacam ben o kadar zamanda bi işte uzmanlaşırım dedi. ısrarlarımıza rağmen gitmedi üniversiteye.

o dönem 3 işle birden aynı anda uğraştı.

çinden mal getirip sattı.
    ben müzikten para kazanıyordum menajerlik gibi benim işlerle uğraştı.
    ve en güzeli burada bak;
    zengin kandırma sanatı:
    oto yıkamalarda o dönem 150 liraya yapılan işlemi otorejenarasyon adı altında yaptı. nasıl yaptı? kendine elegant bi kartvizit bastırdı, takım elbisesini giydi, gitti adamların evlerinden, iş yerlerinden arabalarını aldı getirdi, tulumunu giydi bu arabalara aynı işlemi 500 liraya yaptı. tek farkı zengin abilere kendilerini özel hissettirdi.

daha sonra bu abilerden biri bodrumda benim yatım var, aynı işlemi ona da uygula, ücreti neyse vereyim dedi, bu da kabul etti gitti 38 gün bodrumda kaldı.

bu geri ankaraya döndüğü vakit yatın sahibi abi yazının sonunda yazacağım 4 sebebi söyleyerek gel benim holdingimde danışman ol dedi. bunların hepsi 3 yıl içerisinde oldu.

öyle "ya abi okumadan kariyer yapılır" deyip yan gelip yatmayla, girdiğiniz işlerde çalıp, çırpıp, hile hurda yapmayla ya da üretmeden kısa yoldan zengin olmaya çalışmayla olmuyor bu işler. bu keza adamın söylediği, arkadaşımın 4 özelliği şunlardı;

iş ahlakı var
    dürüst
    yaratıcı
    ve hepsinden önemlisi şu hayatta gördüğüm en birkaç çalışkan insandan birisi kendisi.