şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tamamen adaletsizlik üzerine kurulan bir uygulamanın kaldırılması için başlatılan kampanya.

öğrenciler, özel okullarda basit sorularla ve gerçekten yüksek notlar ile sınıf geçer. devlet okullarında okuyan öğrenciler ise berbat hocalarla uğraştıktan sonra zor bir şekilde geçer. tam anlamı ile yeni türkiyeyi yansıtan bir uygulama. türkiyenin her yerine kök salmış olan adaletsizlik anlayışının eğitim içinde vuku bulmuş hali.

ortaöğretim başarı puanı saçmalığının bir de üniversiteli olan arkadaşı var. o da doktora ve yüksek lisans programlarına kabul için gerekli olan okul bitirme derecesi. insanlar göreceli olarak basit olan bölümlerde veya okullarda kolay bir şekilde geçerken başka kişiler daha zor yerlerde, bir tarafını yırtmak durumunda kalır. buna rağmen üniversite programlarına kabul alamaz. eğitim sistemi içinde bulunan adaletsizlik ile mücadele etmek için bir an önce gereken yapılarak ortaöğretim başarı puanı kaldırılmalıdır.
  • bir dede olarak desteklediğim kampanya. sen git ham puanda derece yap; sonra yerleştirmede gelsin itnenin biri obp ile kapsın dereceyi, alsın dersanenin promosyon verdiği arabayı. çok dertliyim sözlük*.
  • aslında olması gereken tam olarak şudur (bkz: #74164060)

zamanında yazdım ama kimse takmadı tabi. ilerde gelirsiniz sözüme.

edit: kelime fazlası düzeltildi