şükela:  tümü | bugün
  • bu ülkede okumak, deveye hendek atlatmaktan daha zor.

edit: başlık başa
  • (bkz: torpil yükleniyor)

bu ülkede emeğiyle insan okuyamayacak bile az kaldı.
  • yanlış hatırlamıyorsam öss zamanından beri belirli aralıklarla kalkıyordu zaten sınav.
    ancak her kalkışında bizlerin, öğrencinin bi tarafında iniyordu.

sistemin yine, yeni, yeniden değişmesinin yakın olduğunu gösteren durumdur.
  • eğer öğrenci kabulü üniversitelere bırakılırsa alınacak en doğru kararlardan olabilir.

(bkz: #75773200)
  • imam hatip mezunlarının, en iyi bölümlere sınavsız geçişi diye okudum.
  • bok kaldırırsınız. boğaziçi senede 2 bin öğrenci alıyor sınava 2.5 milyon öğrenci giriyor. sen bu 2.5 milyondan 2 bini nasıl seçeceksin bi anlat hele de biz de bilelim. ülkedeki kalbur üstü okullara her sene 20 bin öğrenci giriyor. gerisi tırışkadan üniversitelere gitmek zorunda. sen ülkedeki kaliteli okul sayısını arttıracağına böyle saçma şeylerler uğraşırsan herkes sana "hassirele" çeker.
  • ülkenin en boktan ama en güvenilir, herkes için genel kabul görmüş bir öss sistemimiz vardı. keşke hiç dokunmasaydınız da hala insanlar o sistemle bir şeyler yapabilecekleri inancını kaybetmeselerdi.
  • yine ne saçmaladılar acaba dedim ama okumadım. rezil bir eğitim sistemine sahibiz. bir şeyi önce uygulayıp, sonra ismini değiştirip farklı bir şeymiş gibi uygulamaktan bıkmadılar senelerdir. insanlar salak değil.

ben neyse ki bu durumlardan kurtuldum ama lisede okuyan arkadaşlarımıza gerçekten çok üzülüyorum. soru çalanlar bilmem neler. gerçi bizim dönemlerde fem vardı. sorular veriliyor diye haberler daha yeni yeni çıkmaya başladı. kim bilir kaç kişi hak etmediği yerlerde okudu ve okumaya devam ediyor. siz yine o gruptan kurtuldunuz sayılır da insan belki de şu an başka kişiler yapıyordur bunları diye düşünmeden edemiyor. bilemiyoruz ki. kul hakkı kul hakkı diye bik bik öterler ama yemedikleri halt kalmaz. umarım sistemimiz düzgün işlemeye başlar diyeceğim ama hiç umutlu değilim bundan.
  • herkes mahallesindeki üniversiteye gidecek sanırım.