79 entry daha
  • sürücü kursunda ilk yardım öğretmenliği.
  • garsonluk, fuar görevlisi,kasiyerlik.
  • pazarcılık, foto muhabirliği, şoförlük

dersten çıkınca direk pazara giderdim. günlük 50tl + yemek + uzun parliament sigaraya çalışıyordum. yaklaşık 2 yıl bu şekilde çalıştım. tabi hafta sonu tüm gün çalışıyordum. sabah 5 te kalkıp akşam 11 de geliyordum yurda/eve.

iş çıktıkça da yerel bir tv kanalı için foto çekimi yapıyordum. yandanyemişliler birlik gecesi oluyordu örneğin yada zengin birisinin iş yeri açılışı oluyordu. oraya gidip yine yevmiye usulü foto çekiyordum. kameramanlık da yaptım zaman zaman.

perşembe günleri ise ayrı bir serüvendi benim için. perşembe günleri sınav vs yok ise trakya tarafına minibüs ile mal dağıtımına giderdim. babaeski, lüleburgaz, keşan vs gezip araçtaki malları dükkanlara dağıtırdım.

param daha azdı, daha çok yoruluyordum ama mutluydum. bir yandan da okul telaşı derken güzel günlerdi. bunlara rağmen gezip tozmaya da vakit buluyordum.
  • bir spor sitesinde web editörlüğü
  • kütüphanecilik
    bilgisayar teknisyenliği
    elektronik devre dizimi
    kobilerde anketörlük
    kalite sistem danışmanlığı
    çevirmenlik
    reklam/katalog fotoğrafçılığı

öğrenciyken sizi geliştirecek her işi, maaşı az/çok demeden yapmak sizin yararınızadır. bu illa ki emek sömürüsüne eyvallah etmek demek değildir. kim için hangi işi ne ücrete yapacağınızı yine siz belirlersiniz.
  • ingilizce özel ders vermek en karlı ve pratiğiydi.
    kütüphanede yarı zamanlı çalışmak da bana çok şey kattı. daha çok kitap gördüm tanıdım ve hiç okumadığım kadar kitabı o dönemde okudum.
    anketörlük ve stand görevliliği de yaptım.

edit: öğrenciyken bu tür işler yapmış insanlara daha çok saygı duyuyorum.
  • devlet tiyatrolarında teşrifatçılık
    anketörlük
    bebek bakıcılığı
    ortaokul öğrencilerine özel ders
  • student brand manager @ red bull
  • çevirmenlik,
    yaş farketmeksizin özel ders vermek (1988 model arabamın haftalık 100 tl benzinini karşılamamı sağlıyordu, ona da şükür),
    1 seneye yakın dil kursunda ingilizce öğretmenliği,
    ve son olarak da sigorta başlasın diye bir mağazada destek elemanlığı.
  • mağazada satış danışmanlığı
    kasiyerlik
    anketörlük
    palyaçoluk
    hostluk
    gemi biletleme elemanlığı
    özel ders
    medya planlama asistanlığı
409 entry daha
hesabın var mı? giriş yap