şükela:  tümü | bugün
  • neredeyse bütün arkadaşlıkların çıkar temelli olduğunu er ya da geç idrak etmektir.
    istisnalar var mıdır ,vardır.ancak bir lise arkadaş grubu kadar samimi olamayacağınız aşikardır.
  • üstüste iki sene sinifta kalinca basa gelen durum. hergun alirdim gazetemi en arka siraya gecip dersi beklerdim.

o derece asosyaldim ki hoca birgun yoklama yapiyordu. benim ismi okuyunca sinif toplu halde yoook cekti. serefsizlerin hicbiri bilmiyor ki adımı.
  • hayır arkadaş edineceksin de nolacak, zaman içinde çoğundan kopacaksın zaten. (yalnızın yanında olan stayla) *
  • normaldir cunku universitede arkadasliklarin cogu cikar uzerine kuruludur. ben mesela edinemedim. takildigim insanlar var ama arkadasim yok. universite bitince meslek geregi gorusmek disinda gorusmem hic biriyle. takiliyorum dedim de onu da yapmiyorum onun icin de kafa dengi olmak lazim. yani universiteden soyle "ya cok sevdigim bi arkadasimdir" diyebilecegim kimse yok. mezun olmama da bir sene kaldi.
    bu basligi gormeden once bunu dusunup uzuluyodum, hos bir tesaduf oldu tabi.
  • üniversitede arkadaş edinilmez zaten gibi yapılır. yani öyleymiş gibi olur. ancak en orijinal arkadaşlıklar lisedekilerdir.
  • mal oldugunuzu gosterir. 4 okul degistirdim, en son birlesmis milletler 'den cagirdilar.
  • bir dünya yarak kürek insanın birbirlerinin yüzüne gülüp, birbirlerinin arkalarından sövmesinden iyidir.
  • derslere katılamadığınız zamanlar yoklama kağıdına yerinize imza attıramamak demektir. final sürecinde oluşan kısım ezberleme timine giremeyip aşırı kafa patlatmak demektir. çoklu projelerde joker tiplerle aynı grupta olamayıp zor görev iteleyememektir.
  • kimsenin işine gelmediğinize, kimsenin çıkarına hizmet etmediğinize delalet eder.
  • eğer iyi bir öğrenciyseniz sözde arkadaşınız çok olur, daha önce hiç konuşmadığınız insan gelir sizden ders notu ister, ödevinde yardım etmenizi ister, dönem sonuna kadar da size arkadaşıymış gibi -sadece okul içinde- davranır. bir gün ortak dersiniz kalmaz, bir de bakarsınız selam bile vermez olmuş. ilk yıllarda böyle bir kaç kişiyle tanıştıktan sonra artık arkadaş edinemeyeceğinizi anlarsınız. üniversite bittiğinde bir de bakmışsınız yanınızda sadece bir iki kişi kalmış gerçek arkadaş olarak.