şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kendimden ve çevremden gördüğüm kadarıyla genellikle isimleri anılırken başına "amınakoduğum" vb. önadlar takılan kişilerdir.
  • kayıt sırasında yanınıza geldiyse şakirttir.
  • tanıştıktan 3 ay sonra yılbaşında memleketine giderken trafik kazasında hayatını kaybetmiştir.. en fenası da yol parası çıkmadığı için sizden aldığı borçla o otobüse binmesiydi.. hayat garip, nur içinde yatsın..
  • adı tayfundu.
    ilk gün sohbet esnasında, çok not almamız gerekiyor dedi.
    sıraların üzeri kopya notları ile doluydu.
    espri yaptım. not almaya gerek yok, sıraların fotokopisini çeksek yeter dedim.
    olur mu ya, dünya para tutar dedi.
    o anda başlamadan bitti arkadaşlığımız.
    okulun en mal kişisi olarak ün yaptı daha sonra.
  • burada yazılanların aksine genelde daha uygun bi arkadaş bulmadan önceki idarelik arkadaştır.
  • kendimden ve çevremden gördüğüm kadarıyla genellikle uzun yıllar boyunca devam eden arkadaşlık.

hatta gelin itiraf edelim üniversite arkadaşlarımıza karşı hepimiz aşırı toleranslıyız.
  • genelde en uzun süre arkadaş olunan kişi değildir. genellikle ilk dersteki boş koltuklara göre belirlenir zaten bu arkadaşlıklar.
  • yıl 2005, hazırlık sınıfında okula yeni gelmiş çömezlerdenim. ilk gün, ilk derse gittim kimseyi tanımadan. derse en son giren bendim, sınıfta da en önde tek kişilik boş yer kalmıştı. hoca bir şeyler anlattı, konuştu, sonra ilk dersi "kaynaşın hadi" diyerek serbest bıraktı.

o kaynaşın kelimesi sonrasında sola baktım, sağa bakıp orada duran saçı jöleli çocuğa selam dedim. o çocuk sonra benim geri kalan 5 yılda ev arkadaşım oldu, fm arkadaşım oldu, canım oldu, ciğerim oldu.

şimdi biraz kopmuş olsak da biliriz ki gönüller bir. şu başlığı gördüm hatta arayayım göreyim tez zamanda.
  • (bkz: onun ben ta amına koyayım)
    sizi en çok kazıklayacak, kımıl zararlısı piçtir. milletin sırtından geçinmeyi sever, yancının tekidir.
  • (bkz: sürprizlere gebe olabilir)
    (bkz: true story)

ılk onu gordum ona yanaştım once iki kisi sonra da grup halinde takılmaya başladık ama ben sadece onu göruyordum bir süre sonra onu sevdigimi birlikte olmak istediğimi soyledim 'sürpriz' oldu beklemiyordum dedi kabul etmedi. bir sure sonra (aslında uzun bir süre) yeniden konustum biraz da ısrarımla kabul etti. cok da sağlam olmayan bir sekilde baslayan iliski evlilikle sonuclandı. bir de çocuk var. sürpriz var gebelik de var yani...