şükela:  tümü | bugün
  • kapitalist sistemin insanı ne kadar çıkarcı, samiyetsiz, yapay, bencil ve egoist yaptığı.
  • birkac yil sonra hayatinin en guzel zamanlari sona erecek ve is hayati denilen, para kazandigin ancak ona ragmen bir turlu sevilemeyen kesmekesin icine dalacaksin. ustelik bu defaki hic bitmeyecek.
  • kantinde gazete okuyarak devrim yapmaya çalışan insanların var olduğu gerçeği...
  • aslında öğrenci değil, daha çok müşteri olunduğu.
  • bütün güzel kızların, sizinkinden farklı bölümlerde olması..
  • ders düşmesi diye bi şeyin olmadığı
  • kizlarin aslinda hemen vereyim modunda gezmedigi. hatta iddia ediyorum bu kizlardan lisede daha cok. o kizlar kazanamiyor zaten universiteyi. boyle de tespit sicarim.
  • bak en önemlisi şu. mesela şimdi lise öğrencisisin, harçlığın var. evde yemek istemezsen çıkar dışarda pizza , döner falan takılırsın. yani en kötü eve gider akşamdan kalmış olan, annenin yaptığı yemeği yersin, hatta çoğu zaman buna burun bile kıvırırsın. fakirliğin gözü kör olsun gibi tuhaf tuhaf triplere bile girersin.

hah işte üniversiteye gidince o annenin yaptığı yemeği çok özleyeceksin. o dışarda yediğin yemeğin ne kadar sağlıksız olduğunu, doyamadığını, doysan da 1 saat sonra yine acıktığını, sağlıksız beslenmeden kaynaklı ani kilo değişimlerini göreceksin. onun için unutma ki anne yemeği dünyanın en güzel şeyidir. bunu da üniversitede farketme diye ben sana şimdiden söylüyorum.
  • işin kapağı atmakla bitmediği. asıl çilenin ondan sonra başladığı.
  • az önce bir entrymde de belirttim.

üniversitedeyken gerizekalı insanların üniversiteyi nasıl kazandığını merak ederdim.

bugun nasıl bitirdiklerini de merak ediyorum. ortada diplomalı gerizekalı o kadar çok ki...