şükela:  tümü | bugün
  • hazırlıkta: pidecinin yanında garsonluk yaptım. iyi işti aslında. ilk kez para kazandığım için harca harca bitmez bir para kazandığımı düşünmüştüm. o zaman motokurye olayı yoktu. paketi tabanvayla evlere götürüyordum. çoğu evden bir iki demir para bahşiş de veren olurdu. bugünün parasıyla 1-2 tl gibi bir şey. on kişi günde bahşiş verse 15 tl civarında para ediyordu. öğrenci için büyük paraydı.

birinci sınıfta: alüminyumcunun birinin yanında çıraklık yaptım. garsonluğa göre neredeyse iki katından da fazla para kazandım.

ikinci sınıfta: kahvede çaycılık yaptım. o da şöyle oldu. kahvede çay içiyordum. adam gençlerde iş yok hiçbiri çalışmak istemiyor. bir tane adam lazım beş aydır bulamadım dediğini duydum yan masada. ben çalışırım abi dedim hemen. adam önce ciddiye almadı sonra hadi başla bakalım dedi. bir seneye yakın çalıştım.

üçüncü sınıfta : ekmek fırınında çalıştım. dağıtıma verdiler beni. şoför yaşlıymış sen gençsin taşırsın dediler. kasa taşıdım habire.

dördüncü sınıfta: taksicilik yaptım. gece vardiyasında çalıştım. hayatım boyunca en çok şey öğrendiğim dönem buydu. arsızı puştu namussuzu ne varsa tanıdım. geceleri şehirlerde neler döndüğünü gördüm.