şükela:  tümü | bugün
 • bilgisayar mühendisliği okuduğum için benim gibi ailesinden uzakta iyi bir bölüm okuyan kız arkadaşlarım için bir çok hayat dersi aldığım haftadır.

  bu eğitim sistemi yok mu? lise 3 ve 4. sınıfta dersane özel öğretmen derken hayatın anlamından hafif sapıtan öğrencilerdendim bende. lise 4. sınıfta yani geçen sene ygs ye yaklaşırken aldığım kilolar ve lys bitiminde bütün sene toplam 15 kilo almamda cabası. ama fit herkes bu senelerde çok kilo alır. gittiği kursu spordalını bırakmak zorunda kalır ki ben kadın hentbol takımının kaptanıyken bıraktım , okul başkanlığını da bıraktım ama o çok önemli değil.. gelgelelim bu kadar çalışmayla verilen emek ve paranın sonuçlarına.genelde öğrenciler orta halli bir okulda çevre mühendisliği , kimya , istatistik kazanır bu emeklerine karşılık ancak ben çalışmamın karşılığını aldım ve atatürk üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümünü kazandım.

  zorlu bir tercih döneminden sonra erzuruma yerleştim. evetttt artık erzurumdayım. hemde bilgisayar mühendisi. ilk gün oda arkadaşım mediha ile tanıştık biraz geç geldi. bu sene ve geleceğimde çok yakın arkadaşım oda arkadaşım olacaktı sonuçta. ailesi beni çok sevdi bende onları sevdim, zaten ilk görünüşte ben bıcırık minyon bir kız olduğum için seviliyorum avantaj sağlıyor bu durum bana.

  okulun ilk günü:
  işte medihayla hazırlandık süslendik gittik. algoritma ilk ders (bu dersi uzun süre telaffuz edemedim logaritma diyesim geliyor hala) algoritmacı sağolsun hayatımın ilk blok dersini yaptı. ve şuana kadar her dersimiz tarih , ingilizce bile blok oldu. bu öğretmenlerin çişi gelmiyor mu anlamıyorum. yanıma oturan kız blok dersin sonuna doğru fenalışıyordu sigara içmek istiyormuş meğer(sigara içen insan çok itici ki bu annen olsa bile sigara içerken hoşlanmıyorum bu durumdan) medihayla ışın hızıyla bu kızdan uzaklaştık sıkı fıkı arkadaş olmadık.

  kısacası okulun ilk haftasında genelde apaçileri gördük onlar önplandaydı kız tavlamaya çalışıyorlar ama biz asla yüz vermedik önemli not: ''''sakın kızlar'''' üniversitenin ilk haftasında şunu anladım. üniversitede 1. sınıfta ve iyi bir bölümde okuyan kızları çok tavlamaya çalışıyorlar tav olmayın ağır olun.!!

  gün perşembeyi gösterdi ve o günden beri o cafe senin bu cafe benim takılıyoruz. (bugün cumartesi :d) hatta bir gün masamıza tanımadığımız iki çocuk oturdu ismimi sordu ponyanın anlamı nedir deyince biz medihayla masadan ışınlandık. bir dahada gelmeye yüzleri olmaz inş:)

  bu haftada ki garip olaylardan öbürüde babamın her gün arayıp detaylıca ne yaptığımı sorması ve derste ne işlendiğimizi öğrenmesi oldu. ama kıyamam bütün hocaların söylediği kitapları almış kargolamış. kargo olayındada dalga geçtiler benle oraya bir daha ki makalemde gelicem.

  beni okumaya devam edinnn... herkese mutluluklar. öptüm:)