şükela:  tümü | bugün
 • üniversite sınavlarına girecek yeni yetmelerin ders çalışmak için birbirlerini gaza getirirken inandıkları önerme.kimbilir, sırf bu teorem yüzünden inekleyip okul kazananlar bile olabilir.hayal meyal hatırlıyorum da:

  - lan olum bi kız bulamadın lan sen de amma malsın
  +napıyım olum burdaki kizların götü kalkık.
  - bosver lan onları sınavi bi kazansak üniversitede kızlar teklif ediyormus
  +oooh! şöyle eczacılık falan, cillop gibi.artık sabaha kadar..

  (bkz: karılı kızlı ortam garantisi)

  not: lise yıllarımda sağımda solumda duyduğum bu iddiayı başlık olarak yaklasık uc yil once sözlüğe taşıdım ve hayatım değişti.simdi nereye gitsem kızlar teklif ediyorlar bana.alıştım, götüm kalktı.kabul etmiyorum artık.bıktım mnkym.
 • külliyen yalanmış.
  (bkz: yüksek lisansta kızlar teklif ediyormuş)
 • çekingen bir liseli rüyası/umududur. aslında gerek karakterin gerekse zorla yedirilen bir eğitimin son kalesidir bu umut; beraberligi yani bir iliskiyi erkek adam teklif eder, o baslatir, o bitirir . tabii ya üniversite karakterin tam anlamıyla yerine oturduğu, esit, özgür bir ortamdır. madem kadın erkek esittir o zaman kızlar "da" teklif edecektir. ama umudun genc sahipleri bilmezler ki kadın erkek esittir ama erkek daha esittir. bu karsı taraftan beklenir ve istenir; kalan zaten cok düsük bir yüzdedir. umudunu üniversiteye baglayan genc büyük olasılıkla yine üzülecektir. *
  (bkz: umut fakirin ekmegidir)
 • üniversiteyi yanar dönerli pavyon sanan ve ekseriyetle erkek lisesinde okuyup ömrü hayatında dişili ortamda bulunmamış, sivilceli lise öğrencisi hayali.
 • er bireyin kendisini kandırmasıdır, üniversite bittikten sonra bu öbeği şehirlere uyarlar, evlenince bekarlığa, sürüp gider bu.
 • bu cümleyi sarfeden körpe abazan bünyeler, üniversitede karşılaşacakları kızların da "teklif ettikleri" ama kabul etmemiş, ya da "teklif etmeyi" akıllarından bile geçirmeyecek, zira o yıl onlarla beraber liseden mezun olup öss'yi kazanarak üniversiteye girmiş kızlar olduğunu idrak edememişlerdir henüz.
 • muhtemelen makine mühendisliği okumayan birinin uydurduğu iddia,sav.(kendisi bir önerme değilmiş onu da öğrenmiş oldum yıllar sonra)
 • hicabi bibuldur, "bir abazanin ibret dolu hikayesi" adli eserinde, bakin konuyu nasil irdelemis..

  "...iste budur. istikbalimi karartan inanis budur. sirf bu gazla calistim, sirf bu gazla universiteye girdim. ama o universite ki, bir allahin karsi cinsi gelip teklif etmek soyle dursun yuzume dahi bakmadi, gozunu dahi suzmedi. oysa ne guzel, babamin torna tesfiye atelyesinin basina gecip, hafta sonlari sanayiden arkadaslarla kerhaneye gidecektim."
 • fazla amerikan filmi izlemiş abazan bünyelerin fantazisini ifade eden cümle.
  (bkz: tabi canım tabi bebeğim)