şükela:  tümü | bugün soru sor
  • utanması arlanması olmayan gelecekte ülkeye kambur olacak tembel tenekenin tekidir. üniversite ile derhal ilişiği kesilmeli ve sanayiye kaydı yapılmalıdır.
    ek: herkes sosyal hayattan dem vurmuş. he zaten 3 ortalamayı aşanlar asosyal psikopat, siz de kağıt oynayıp öküz gibi uyuyarak sosyalliğin dibine vuruyorsunuz. birçok bölümde devamsızlık yapmayıp sadece dersleri takip etsen 3 ve civarı ortalama yaparsın.
  • iibf'de olmayan tiptir. eğitim fakültesi de olumlu. fakültede 3'ün üzerinde ortalaması olanla arkadaşlık yapmazdık insan değil diye.

bölüm hocalarından birinin beyanı:
    adamlarda* devam zorunluluğu yok. şu ceketi şimdi götürüp asayım. 4 yıl sonra gidip aldığımda mezun olur. 3 buçuk da ortalama yapar. adamlar* maydanoz yetiştirip okul bitiriyor. siz, seviyesi yerde gezenler de 40 alsak da geçsek modundasınız.
  • mühendislik fakültesi gazisi okey ustası bir öğrencidir.
  • çift dikiş yapıp bir yıl 5 sonraki yıl 0 ortalama yapıp 2,5 ortalamayla mezun olmuş tip.
  • herkes tunceli üniversitesinde okuyup + 3 gano yapmıyor.

ayrıca,

aynı arkadaş 3 üstü ganoyla başvurduğu işe başka birinin 2.0 ganoyla alınmasınada ağlar. :)

anladınız siz.
  • ya net maldır ve babasının şirketine yönetici olarak girecektir, ya da fazla sosyaldır ve uluslararası bir şirkette ofis ilişkilerini iyi idame ettirip kullanarak yönetim kadrosuna yükselecektir.

(bkz: acı gerçekler)
  • 1.90 ortalamamla selam çaktığım tiplerdir. zira okuduğum bölümde 3 üstü ortalama yapabilmek için hayatımdaki çoğu zevkimden feragat etmem gerekir. bu kadar gereksiz ve ilerde kullanmayacağım bilgiler için de hayatımla ilgili herhangi bir şeyden hayatta feragat edemem. bu seneler bir daha gelmeyecek sonuçta.

not: bilg müh.
  • gezmiştir, tozmuştur, aklı bir karış havadadır hatta tembeldir niye kassındır.
    hazırlık hariç 17 dönemde okul bitirdim. bir dönem 0,08 ortalama gelmişti. 2,0 yapıp bitirmek için üç dönem yetti aslında. iyi dereceyle bitirdim diyen neyin kafasını yaşıyorsa artık.
  • çan eğrisi olan bir okulda okur. çan 70 olunca da...