şükela:  tümü | bugün
 • kendi bölümümdeki hatun kalabalığının da etkisiyle gördüğüm, gerekli ama hayattaki en önemli şey haline getirilmemesi gereken hede.

  olay şu, 200 hatun 12 erkek olan bir bölümde* hatunlar birbirlerini yiyor, çiğniyor ve kanlı mücadelelere giriyor bu siktiğimin not ortalaması için. yok bölüm yemeğinde kim hocanın yanına oturacak yok hocayla iletişime kim geçecek kim arkada duracak, kim bölüm başkanının yanında staj bulacak, kim danışman hocanın taşağını yalayacak, sınıfta gruplara bölünüp oturup hangi grup dikkat çekecek gibi sikimsonik şeyler. sorunca da bölüm ikiye bölündü ortalama yapanlar ve ortalama yapamayanlar, ondan böyle oluyor diye bir cevap veriyorlar. ha not ortalaması yapanlardan kasıtları 3.70-4.00, ortalama yapamayanlardan kasıtları da 3.30-3.70 arası. bazı dallama erkekler de katılıyor bu bölünme güruhuna, benim sikim taşağıma denk tabi 1,85 ortalama takılıyorum öyle, bölüm sonuncusu falanım sanırım. ne inek bölümmüş bu arada amına koyayım ya...

  yıllar sonra edit : mezun olduk. not ortalaması bi sikime yaramıyormuş sonuç olarak güzel bir ales ve dil puanın varsa. keriz gibi kasmışlar kerizlerim.
 • ileride esra erol'lu evlenme programlarında eş aramaya kadar gidecek felaket dizilerinin ilk basamağını teşkil edebilecek tehlikeli harekettir.
 • yüksek lisans yapma hedefi olan öğrenciler için gayet mantıklı harekettir. öyle mantıklıdır ki bölüm birincisi olarak mezun olduğunuz takdirde bazı özel üniversitelerde %100 burslu master yapma şansını yakalarsınız.

  (bkz: yeditepe üniversitesi)
 • üniversite'de not ortalaması kasılmaz, derslere düzenli devam ve biraz da çalışmayla, tabii ki her şeyde olduğu gibi bölümünüzü seviyorsanız; not ortalaması kasmanıza gerek kalmaz iyi bir ortalama tutturursunuz.
 • ilerde, onceden cok da dusunuyor olmadiginiz yeni bir karar verdiginizde cok isinize yarayacak olay. insanin kafa gidip geliyor, ortalama lazim olabiliyor. asiri iyi olmasina da gerek yok, bilinen kriterin ustunde olsun yeter. zaten cok iyi olmasi gerektigi duruma girecek adam ani karar vermemistir, onceden biliyordur lazim olacagini.
 • dgs* ile 4 yıllık bir fakülteye geçiş yapmak isteyenlerin yaptığı şeydir. sınavda netlerin yanı sıra okul puanı da çok önemlidir çünkü.
 • çok fazla üzerinde durulmasına anlam veremediğim eylem. üniversite denilen yer sadece not veya dersle uğraşmak için değil kişinin kendini bir çok alanda geliştirmesi ve yeni yeni özellikler edinmesine yardımcı olur. bunları reddedip sadece ders çalışan insan iyi not ortalamasıyla mezun olsa bile bir sürü özelliği evrilmediği için özellikle iş hayatında çok zorlanır. sonuç olarak kasmayın ortalama efendim çıkın dışarı hayat sokaklarda *
 • kişinin gelecek planı ne olursa olsun yapması gereken şeydir. yok "ben yüksek lisans, doktora düşünmüyorum" demekle olmaz. günün birinde "ah ulen şu not ortalaması tutsaydı da..." demekten iyidir, zamanında yapılmalıdır.
 • şuan on probation olan down in the mouth için acilen başlanılması gereken hadise. yoksa bu gidişle repeat olup ev hanımlığına yatay geçiş yapacak. edit: imla
 • "geçiyim yeter abi"ciler için gereksizdir. çan olsun, bizim olsundur. *