• soklardayim. eşim odtü kimya mezunu. kimya bilgisi her yerde rahatlıkla iş öğrenecek ve kendini geliştirecek düzeyde olmasına rağmen mulakatlarda sadece sorulan 2 sey var.
    1- biz asgari ücret veririz, kabul edersen
    2- labartuarda calisacaksin ama su ağır işleri yapsan da olur mu ?
    yani asgari ücret veriyor utanmaz bir de amele gibi baska islerde yaptıracak.

son söyleyeceklerim,
    eşimin arkadaşı hollanda utrecth e gittiler. normalde kadın çalışmak istemiyordu ama göçmen bürosu kariyerinize devam etmek isterseniz size iş bulabiliriz demis. şimdi türkiye'de çalıştığının yarısını çalışıyor ve patronundan övgüler alıyor. patronu türkiye'ye dönmemeleri için herşeyi yapmaya hazir.
    trol musun nesin bilmiyorum ama hayata kölelik üzerine gelmiş birisisin. iyi egitmisler.
  • başlığı açan kişinin nasıl iş bulduğu belli. hayırlı yalamalar.(beslemek istemezdim ama, bu cevap cuk oturuyordu.)
  • çevremde bu ara sayısı çok fazla artmış olan kişiler,bu insanlar ne yapsın amk senelerce okul okuyup kendini geliştiren adama asgari ücret teklif ediliyor. tecrübe için kabul etsin diyebilirsiniz, edenler de var ama hala asgari ücret vermeye devam ediyor işveren.isverene de kızamıyorum bir elaman kendine,bir elaman devlete çalıştırıyor adam.
  • tamam daha fazla maaş verelim ama bana ne faydan olacak niye sana maaş vereyim
  • artık herkes üniversite mezunu olduğu içindir. sınavda adını soyadını yazsan bile zaten kazanıyorsun.
  • 6 yıl diyecektin ellaam
hesabın var mı? giriş yap